Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Колекціонер подарував Херсонському художньому музею одну з робіт Олексія Шовкуненка

Поширити:
04 лютого 2025 14:57
120
виставка, Херсонський художній музей
Усі фото зі сторінки музею

Колекціонер Тарас Лагойда подарував Херсонському художньому музею «Портрет скульптора Григорія Самійловича Теннера», написаний Олексієм Шовкуненком у 1942 році. 

Про це повідомили на сторінці музею.

«Портрет скульптора Григорія Самійловича Теннера»

Зазначається, що колекціонер повідомив про це на відкритті виставки «Олексій Шовкуненко. Херсон – Київ» у Національному музеї «Київська картинна галерея». Після її завершення роботу художника передадуть до музею.

У 1942 році і Теннер, і Шовкуненко перебували в евакуації в Уфі. У своїх спогадах Олексій Шовкуненко згадує про портрети Теннера, два етюди: один – аквареллю, другий – кольоровими олівцями. Портрет Теннера, виконаний кольоровими олівцями, був викрадений з музейної колекції російськими окупантами у 2022 році, йдеться в повідомленні.

«Опалювали тоді не дуже добре, в приміщеннях було холодно, та справа навіть не в тому: всі були немов у поході, готові йти, діяти. На обличчі Г. С. Теннера, опріч усього іншого, відбилися і горе, і недуга: він сильніше за інших переживав окупацію України, його рідної Одеси, хворів від тяжких переживань», – цитата зі спогадів художника.

Як додають працівники музею, подарований портрет міг би стати 157-м твором Шовкуненка в музейній колекції. Однак викрадення з музею понад 10 тисяч творів мистецтва, серед яких 147 творів Олексія Шовкуненка, вчергове нагадує про злочин російських окупантів проти української культурної спадщини.

  • Журналісти The Kyiv Independent презентували фільм «Офіційне пограбування». У ньому вони розслідують, хто причетний до пограбування херсонських художнього та краєзнавчого музеїв.
  • Перед втечею з міста, наприкінці жовтня – на початку листопада 2022 року, окупаційні війська пограбували херсонський музей, маскуючи свої дії гаслом “збереження культурних цінностей” і називаючи грабунок “евакуацією”.
  • Мародерство в Херсонському художньому музеї за допомогою супутникових фотографій зафіксував Смітсонівський Інститут у США. Вкрадені експонати вивезли до Криму, у Центральний музей Тавриди. Херсонські музейники збирають докази російського злочину.
  • Доля культурних цінностей із херсонських краєзнавчого та художнього музеїв та Новокаховської картинної галереї склалася по-різному – так само як і доля двох викрадених картин художника Валерія Івченка. Аналіз фото і відео російських пропагандистів, спілкування з автором картин та покази свідків, в тому числі з окупованих територій, допомогли журналістам знайти декілька вкрадених картин.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://vgoru.org/support-us

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів