Щоб почати заробляти на виготовлені прикрас зі старих та поламаних годинників, потрібно близько 2 тис грн. Бізнес окуповується та стає прибутковим через півроку.
Про це Gazeta.ua розповідає Ірина Проскуріна
"Цей напрям називається стимпанк. Він вміщує різновид - "часовий" панк. Зайнятися ним порадила подруга, - розповідає Ірина Проскуріна. - Спочатку експериментувала і збирала прості вироби із шестерень. Діставала їх із радянських механічних будильників та наручних годинників. Потім почала використовувати ювелірну смолу. Вона рідка і прозора, як вода. Коли застигає - дуже нагадує скло. Нею скріпляю деталі і покриваю готову прикрасу. Все починалося як хобі. Але коли побачила, що люди цікавляться і готові купувати мої роботи, перетворила його у спосіб заробітку. Це дозволило повністю себе забезпечувати".
Прикраси продає на виставках та в інтернеті. Також їх купують та перепродають магазини. За словами Ірини, майстри на цьому заробляють від 3 до 10 тис. грн залежно від сезону. Найбільше виробів купують перед новорічними святами та 8 березням.
"Щоб хобі було прибутковим бізнесом – працюю в майстерні з понеділка по п'ятницю по дев'ять годин. Ніколи не роблю лише одну прикрасу. Одного дня упродовж кількох годин розкладаю деталі по кулонах. Виходить близько сорока заготівок. На другий день формую самі прикраси. На третій - заливаю їх смолою. На четвертий - отримаю готовий кулон. На п'ятий - робитиму із кулонів сережки чи підвіски", - каже Ірина.
Годинники для прикрас шукає на блошиних ринках та на сайтах, де люди продають особисті речі. Деталі з великих годинників, які не підходять для прикрас, використовує для оздоблення одягу та аксесуарів.
"Для роботи орендую майстерню. Хоча починати такий бізнес можна і вдома. Для початку варто закупити спеціальну смолу. Коштує 150 гривень за 100 мілілітрів. Близько 1,5 тисячі гривень доведеться витратити на фурнітуру - підвіски, замки. Від 50 до 80 гривень коштують спеціальні плоскогубці, якими закручують кінці металевих виробів. Також потрібна акрилова фарба і пензлики, щоб розфарбовувати деталі. Старі чи поламані годинники, щоб не купувати, можна пошукати у знайомих та друзів".
У перші місяці на продажі прикрас заробляють близько 3 тисяч гривень. Коли з'являються постійні клієнти, сума зростає.
Готові прикраси коштують від 150 до 500 грн залежно від складності роботи. Вкладені у бізнес гроші повертаються через півроку.
"Поділимо уявно все на виробництво. Близько місяця потрібно, щоб навчитися створювати прикраси. Ще місяць піде на те, щоб напрацювати певну кількість виробів. Наступні два - на те, щоб пофотографувати, викласти в інтернеті, знайти покупців, з'їздити і показати свої роботи на виставці. Якщо все вдасться, то на п'ятий місяць можна вийти в нуль, на шостий - почати заробляти. В перші місяці від продажу на такому бізнесі заробляють близько 3 тисяч гривень. Коли з'являються постійні клієнти, ця сума зростає. Дохід залежить від того, яку кількість прикрас вдалося виготовити і продати. Чим довше у цьому бізнесі, тим більший заробіток".