Щоранку люди по всьому світу слідують одному і тому ж приємному ритуалу: прокинутися, потягнутися і випити чашечку кави, що бадьорить. Однак способи приготування та інгредієнти самого популярного напою в кожній країні свої. Десь кави звично додають молоко, а вісь, наприклад, на сході – кардамон, гвоздику і шафран. Сьогодні ми дізнаємося, як п’ють каву в 20 різних точках нашої планети…
Фінська кави Kaffeost подається з juustoleipä – сирними кубиками. Звучить не дуже апетитно, але фіни обожнюють це незвичайне смакове поєднання.
Для приготування ароматного турецької кави дрібно мелені кавові зерна варять на повільному вогні спеціальної турці – cezve. Особливість турецької кави в тому, що він подається разом з невідфільтрованою кавовою гущею, яка осідає на дні чашки (і потім служити для заглядання в таємниці долі ).
Цей дивовижно смачний і освіжаючий кавовий напій, який можна пити гарячим або холодним, на 3 частини складається з чорної кави і на 7 частин з молочного чаю по-гонконгски (суміш чорного чаю та молока).
Австралійський напій Flat White дуже схожий на латте. Його ніжний смак складається з поєднання добре збитого гарячого молока і міцного еспресо.
Полюбився всоьму світу Frappé був придуманий представником компанії Nescafé в 1957 році. Фраппе завоював серця греків і ставши найпопулярнішим напоєм в літній час року. Приготувати його досить просто: змішати швидкорозчинний кави, збите молоко і додати кубики льоду.
Класика! Справжній італійський еспресо подається з часточкою лимона, який повинен проявити солодкі нотки смаку кави. Несподівано, але правда.
В’єтнамська кава з льодом – дуже солодкий і міцний. Для його приготування кавові зерна піддаються темної обжарці і грубого помолу, а потім заварюються в спеціальному у єтнамському кавовому фільтрі. Ключовий елемент – пара ложок згущеного молока на дні чашки.
Зварений на повільному вогні з паличкою запашної кориці, традиційний мексиканський кави подається з шматочком тростинного цукру (piloncillo) у глиняному чашечці. Місцеві вважають, що глиняна чашка допомагає смаком кавових зерен краще розкритися.
Сенегальський кава має пікантний присмак африканського перцю і гвоздики. Кавові зерна обсмажуються разом зі спеціями, потім їх молять і заварюють, щоб отримати воістину унікальний напій.
Бразильська кава дуже схожий на італійський еспресо – міцний і бадьорий. Цікава відмінність полягає в тому, що в Бразилії при варінні кави відразу додають цукор.
Cafe Bombon однозначно припаде до смаку ласунам. Для його приготування в рівних частках використовують згущене молоко і старий добрий чорний кави.
Ірландська кава – це гармонійний коктейль з гарячого чорної кави та ірландського віскі з додаванням цукру і хмари молочної піни.
Близький родич капучіно, австрійський кави – це шот еспресо з додаванням гарячого молока і молочної піни, часто прикрашене збитими вершками і дрібкою какао-пудрити.
Франзузи люблять починати свій ранок зі свіжозвареного чорної кави з додаванням такої ж кількості парного молока. Головний секрет – велика чашка, в яку так зручно вмочувати свіжий круасан!
Пряний марокканський чорний кава вариться з додаванням різних спецій: кардамону, чорного перцю, кориці, гвоздики і мускатного горіха.
Справжній кубинський кави – це маленька чашка міцної кави, звареної з додаванням цукру.
Оригінальний німецький кавовий напій Pharisäer – це цікаве поєднання чорної кави, рома і цукру. Його традиційно прикрашають збитими вершками та шоколадною крихтою.
У цьому освіжаючому кавовому напої ви з подивом відчуєте смак лимонного соку, який надає звичного еспресо вибуховий характер. Іноді замість лимонного соку португальці також використовують содову з лимонним смаком.
Кава в Саудівській Аравії та інших арабських країнах варитися з додаванням цілого калейдоскопа спецій: кардамону, кориці, гвоздики, шафрану і імбиру. Щоб трохи пом’якшити терпкий смак кави, його часто подають з сушеними фініками.
Кавовий напій з чудернацькою назвою Yuenyeung дуже популярний в Гонконзі. Він являє собою поєднання чорної кави і чаю з молоком. Місцеві жителі люблять пити його і холодним, і гарячим – по погоді.