Серед небезпек, які принесла повінь після теракту РФ на Каховській ГЕС – ймовірність спалаху інфекційних захворювань значно зросла. Адже у відкриті водойми та криниці могли потрапити збудники хвороб із затоплених кладовищ, вбиралень, сміттєзвалищ, худобомогильників. Зокрема, через затоплення худобомогильників є ризик розповсюдження сибірки (Anthrax, сибірська виразка).
Це небезпечна інфекційна недуга, вона може передаватися від тварин до людей. Найлегша – шкірна форма, коли на тілі з’являється виразка, що дуже швидко чорніє, нагадуючи кольором антрацит, звідки й назва хвороби. Друга – легенева, нагадує важку пневмонію. І третя – септична, коли за кілька днів йде зараження крові в усьому організмі, що може призвести до летального наслідку.
На правобережжі Херсонщини жоден худобомогильник не потрапив у зону підтоплення.
Але що стосується лівобережжя - тут ситуація набагато складніша. Окупанти не просто приховують інформацію про наслідки свого ж теракту, а ще й запевняють, що ніякої небезпеки для населення немає.
Пам’ятаєте фразу нічного сторожа зі стрічки «Чарівна лампа Аладдіна»: “В Багдаде всё спокойно!”? Її стали використовувати, коли відповідальні особи, попри тривожні/небезпечні події, намагаються запевнити людей, що в цілому все добре.
Зокрема, наразі в багатьох російських пабліках мусуються “авторитетні” думки колишнього головного санітарного лікаря Росії, академіка РАН, професора, доктора медичних наук Геннадія Онищенка, що набагато більша небезпека інфекційних захворювань та епідемій загрожує із правобережної частини Херсонщини.
Зокрема, цитуємо:
“... попавшие в зону подтопления (йдеться про окуповане лівобережжя) скотомогильники. Академик подчеркнул, что вопреки существующему мнению, они не представляют серьезной угрозы для жизни и здоровья населения. “Специалисты устанавливают их местоположение, проводят санацию и еще ряд необходимых мероприятий”, – пояснил собеседник и добавил, что гораздо большая опасность в плане опасных заболеваний и эпидемий исходит с правобережной части области… Самое главное – не велась вакцинация. И сейчас нет понимания, какая обстановка с заболеваемостью на правом берегу была до последних событий (разрушения плотины, – ред.). Более того, киевский режим не имеет навыков действия в подобных ситуациях. “Несвоевременное оказание помощи и несвоевременное выявление заболеваний может “сдетонировать” на стороне подконтрольной киевскому режиму и привести к развитию неконтролируемых эпидемий опасных заболеваний…” – предостерег Онищенко.”
По перше, як ми вже писали вище, на правому березі Херсонщини жоден худобомогильник не потрапив у зону підтоплення.
По друге, щодо спалахів, зокрема, сибірки, та досвіду їх локалізації.
На території України з початку цього сторіччя було зафіксовано:
І, як відомо, ці випадки не переросли в епідемії, люди не загинули.
Після того жодного спалаху в країни не було, адже постійно, поки Росія не окупувала частину сходу та півдня України, на всій території держави проводився регулярний контроль за епідситуацією та вакцинація тварин.
До речі, ще кілька слів про вакцинацію та “непрофесійність” українських фахівців.
Вакцинація проти сибірки з 19 сторіччя овець, рогатої худоби, коней та свиней почалася по Російській імперії саме з Білозерки Херсонської губернії. Адже саме тут польсько-український ботанік, протозоолог і бактеріолог Лев Ценковський винайшов оригінальний спосіб виготовлення вакцини проти сибірки, більш дієвої, ніж виготовленої за методом Пастера.
А тепер - до російської статистики та російських “експертів”.
Найбільшим за масштабами спалах сибірки на території пострадянських країн стався в 1979 році на території РФ у Свердловську
Внаслідок цього загинуло понад 100 осіб, але точна кількість жертв досі невідома, адже влада приховувала правду про події. Зокрема, ставили багатьом “офіційний діагноз” смерті від пневмонії.
Також, за офіційною версією, спалах виник від заразного м’яса худоби. Проте насправді причиною став випадковий викид в атмосферу через недбалість працівників військово-біологічної лабораторії хмари спор сибірки.
Ця установа входила у суворо засекречену систему «Біопрепарат», й займалися розробкою та виробництвом біологічної зброї, забороненої міжнародною конвенцією, до якої в 1972 приєднався і СРСР.
Щодо ситуації зі спалахами цього захворювання на території РФ у 21 сторіччі. Офіційної інформації знайти не вдалося. Щоправда, в ЗМІ згадується про випадки у березні 2023 року.
Цитуємо:
“Сибирская язва была в России, есть и будет”
Профессор Владимир Никифоров — о рисках эпидемии, ежегодных вспышках этой болезни и ветеринарах времен Ивана Грозного.
Несколько случаев сибирской язвы, выявленных в последние дни в России, не могут привести к эпидемии, потому что эта болезнь не передается от человека к человеку, заявил в интервью профессор, завкафедрой инфекционных болезней и эпидемиологии РНИМУ им. Пирогова Владимир Никифоров. По его словам, три случая заражения в Чувашии, которые были отмечены 15 марта, связаны с нарушением ветеринарных норм. 23 марта стало известно еще о двух госпитализированных с подозрением на эту болезнь уже в Подмосковье. Но позже минздрав Московской области сообщил, что предварительные анализы диагноз не подтвердили”...
Тобто, все те ж саме: “В Багдаде всё спокойно!”