Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

«Велошерифи» та інші: як «Муніципальна варта» боронить правопорядок в Южному

Поширити:
19 вересня 2018 02:00
1,067

Проект «Шерифи для нових громад» наразі працює в 3-х областях України – Херсонській, Полтавській та Харківській. Проте цікавий досвід запровадження «шерифів» у громадах інших регіонів не залишається поза нашою увагою.

Нещодавно координатору проекту в Харківській області Юрію Чумаку вдалося поспілкуватися з начальником Южненського комунального підприємства «Муніципальна варта» Одеської області Миколою Короленком. Микола Якович має чималий досвід правоохоронної діяльності, адже до виходу на пенсію (за вислугою років) працював заступником начальника відділу міліції порту Южний.

Як розповів нам пан Микола, раніше при Южненському міськвиконкомі була інспекція з благоустрою. Але, з огляду на те, що питань та завдань, які ставилися перед інспекторами з боку мерії, ставало дедалі більше, місцеві депутати підтримали ідею реорганізації інспекції на комунальне підприємство «Муніципальна варта».

2 листопада 2017 року було прийнято відповідне рішення Южненської міської ради, яким засновано КП «Муніципальна варта» та затверджено його Статут.

Комунальне підприємство створене та діє на підставі Статуту, Цивільного та Господарського кодексів України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про охоронну діяльність», «Про благоустрій населених пунктів» та іншого чинного законодавства України.

Згідно зі Статутом, «Муніципальна варта» є уповноваженим представником засновника в сфері дотримання та виконання вимог законодавства про благоустрій населених пунктів, про відходи, захисту прав споживачів, громадського порядку та охоронної діяльності.

Зараз у «Муніципальній варті», відповідно до основних напрямків роботи, створені такі підрозділи:

  1. Інспекція з благоустрою. Налічує 4 штатні посади – начальника та 3-х інспекторів. Вони слідкують за дотриманням правил благоустрою міста, у разі виявлення недотримань складають адміністративні протоколи за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів), а також здійснюють демонтаж незаконно встановлених малих архітектурних форм (МАФів).

Саме працівникам та працівницям цієї інспекції в липні міська рада закупила 2 електровелосипеди.

За словами М. Короленка, місто Южне не є великим, але його загальна площа становить понад 10 квадратних кілометрів. Тепер завдяки сучасним велосипедам співробітники будуть більш мобільні й оперативні, а на обхід, точніше, об’їзд, міста буде витрачатися менше часу.

Електровелосипед (або пауербайк) від звичайного велосипеда відрізняється наявністю електродвигуна, акумуляторної батареї і контрольного таймера. Батареї електровелосипеда вистачає на 2 дні, на зарядку потрібно приблизно 3 години. Зберігається спецтранспорт на підприємстві.

Крім велосипедів, працівники інспекції отримали нову уніформу з символікою міста та підприємства.

Об’їзд інспектори здійснюють, як правило, у першій половині дня, коли в місті деінде намагаються виникати «острівці» стихійної торгівлі.

Крім того, «велоінспектори» (чи то «велошерифи») вже неодноразово попереджували несанкціоноване розміщення транспортних засобів на пляжі Южного, ганяли порушників за розпивання спиртних напоїв у громадських місцях, прибирали незаконно встановлену рекламу в місті.

  1. Відділ охорони. Планувалося, що в ньому працюватиме 8 чоловік. У березні поточного року КП «Муніципальна охорона» отримала для цього відділу ліцензію на охоронну діяльність. Однак даний напрямок роботи тільки розбудовується.
  2. Відділ з паркування. До штату входитимуть 3 особи.

Як зазначив Микола Короленко, у березні 2018 року президент підписав закон про реформування сфери паркування транспортних засобів, який вступає в силу 27 вересня. Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів» надає можливість інспекторам з паркування притягувати водіїв до відповідальності за порушення правил зупинки та стоянки, а також евакуйовувати транспорт, якщо він суттєво перешкоджає дорожньому руху.

Знаючи про ці нововведення в законодавстві, керівництво КП «Муніципальна варта» домоглося від міської ради вирішення питання про започаткування нового відділу, який, крім того, що сприятиме забезпеченню порядку на вулицях Южного, у майбутньому напевно стане важливим поповнювачем міського бюджету.

У Статуті КП говориться: «Для реалізації повноважень у сфері дотримання громадського порядку та безпеки «Муніципальна варта» та правоохоронні органи спільно організовують взаємодію і надають взаємодопомогу у діяльності, що спрямована на попередження, припинення і розкриття злочинів, адміністративних правопорушень та забезпечення охорони громадського порядку».

Зараз на балансі «Муніципальної варти» знаходиться система відеоспостереження, яка, за угодою з ГУ Національної поліції в Одеській області, також перебуває у користуванні поліції. Завдяки цьому неодноразово по гарячих слідах вдавалося затримувати правопорушників та злочинців, які «засвітилися» на відео.

Міська влада намагається йти назустріч поліції і в інших питаннях. Так, цього року в парку біля пляжу за рахунок місцевого бюджету було встановлено приміщення пункту поліції, яке стало своєрідним форпостом правопорядку в напрочуд людяному місці, що, безумовно, сприяло поліпшенню криміногенної ситуації в місті.

І сьогодні співробітники «Муніципальної варти», працівники мерії та депутати міськради працюють над розробкою програми «На варті міського порядку», яка б дозволила стратегічно опанувати всі питання забезпечення безпеки в Южному.

Довідково:

Місто Южне є одним із наймолодших міст України. У травні 1975 року було ухвалене рішення про будівництво населеного пункту для проживання працівників порту «Южний» та Одеського припортового заводу. В лютому 1993 року Верховна Рада України постановила віднести смт Южне до категорії міст обласного значення. Населення міста – 32 тис. чол. (на 2016 рік).

P.S. Публікація підготовлена ​​в рамках проекту «Шерифи для нових громад» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я» та Громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів