Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Що «не так» з громадськими формуваннями

Поширити:
06 березня 2020 13:28
932

Чисельність громадських формувань на Херсонщині зменшилася майже вполовину. Вони або самі добровільно ліквідовуються, або їх примусово розпускають через суд. Залишаються лише ті, хто дійсно охороняє громадський порядок та співпрацює з правоохоронними органами.

Як розповів заступник начальника відділу дільничних офіцерів поліції Управління превентивної діяльності Головного управління Нацполіції області Андрій Хурса, на початок минулого року на Херсонщині було зареєстровано понад 100 ГФ, на кінець року залишалося 62.

На питання, «що не так з громадськими формуваннями», Андрій Хурса пояснив:

"Не буде таємницею,  багато ГФ створювали, щоб отримати дозвіл на зброю. Київ також на це увагу звернув, і тепер, якщо вони категорично не співпрацюють з поліцією, ми не подовжуємо дозволи на зброю й ставимо питання про припинення діяльності. Процес важко йде, є супротив, є доволі не «прості» люди. Але робота триває2.

Дійсно, кількість ГФ і надалі зменшується. Як ми з’ясували, з початку 2020 року в Олешках ліквідовано ще два об’єднання, їх діяльність припинили через суд, примусово.

«Під скорочення» потрапили ГФ «Кордон Херсонщини» та «ГФ з охорони громадського порядку та державного кордону м. Цюрупинська» (ГФОГП та ДК м. Цюрупинська). Перше з них зареєстроване у 2017 році. Керівником в Єдиному реєстрі юридичних та фізичних осіб значиться Цегельник Олександр Якович. Цікаво, що той самий чоловік у той же самий час вже був керівником та співзасновником Громадської організації «Спілка учасників АТО та волонтерів Олешківського району» (разом із земляками Богачовим Віктором Сергійовичем та Паламарчуком Василем Васильовичем), а крім того, як сам зазначив в декларації - був присяжним суддею Олешківського райсуду (хоча  такого суду не існує і декларації присяжні подавати не повинні, бо це не представники влади, а скоріше  волонтери)

Впродовж минулого року «Кордон Херсонщини» жодного разу не надавало  допомогу Олешківському відділенню поліції, з пропозиціями про спільні заходи не зверталося. Хоча – це обов’язок, покладений на них законодавством «в обмін» на додаткові повноваження та соціальні гарантії.

А ГФОГП та ДК м. Цюрупинська «не виходило на зв’язок» взагалі три роки поспіль.

Це об’єднання зареєстроване ще до реформи правоохоронних органів та процесу декомунізації, у 2011 році. Керівником цього формування весь цей час значився Руслан Валентинович Татаровський. Він же – колишній  помічник народного депутата Олексія Журавка, котрий втік з країни, побоюючись покарання за сепаратизм.  А ще пан Татаровський разом з херсонцем Геннадієм Анатолійовичем Бутенком (Федерація прикладного рукопашного бою України) – співзасновники обласної громадської організації «Спортивний клуб «Скиф».

Спочатку керівник Олешківського відділення поліції Вадим Ковальчук повідомив міську раду, що вищезазначені ГФ не виконують службових обов’язків, визначених у їх статутах. Тобто, існують формально.  Та просив вирішити питання щодо припинення діяльності цих об’єднань.  

Перш, ніж приймати рішення, представники Олешківського міськвиконкому намагалися зустрітися з керівниками формувань. Але. За адресою реєстрації «Кордон Херсонщини» виявилася закрита квартира, двері ніхто не відчинив. Жодної вивіски чи інших ознак присутності Громадського формування - не виявлено.

А за адресою реєстрації Громадського формування з охорони громадського порядку та державного кордону м. Цюрупинська  -  розташований магазин «Продукти». Ні продавці, ні покупці навіть не чули про цю організацію.

Тому виконком Олешківської міськради звернувся до Херсонського окружного адміністративного суду про припинення діяльності обох формувань. І суддя Сергій Варняк повністю задовольнив позивні вимоги. Рішення суду набрало чинності 28 лютого.

P.S. Публікація Підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоровя” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір”. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів