Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Представники «Шерифів для нових громад» - переможці конкурсу на кращі адвокаційні кампанії від Docudays UA

Поширити:
15 листопада 2021 06:45
3,187

«Адвокаційні заходи, реалізовані кіноклубом, сприяли підвищенню рівня обізнаності відвідувачів кіноклубів щодо стану прав людини в Україні, просуванню та підтримці демократичних реформ, допомогли розв’язанню конкретних проблем і заклали основу для системних трансформацій у громадах», – закарбовано в дипломах переможців конкурсу на кращі адвокаційні кампанії, які реалізовувалися за підтримки ГО «Докудейз» кіноклубами Мережі DOCU/CLUB. 

І приємно відмітити, що двома з шести переможців стали кіноклуби, модераторами яких є представники команди «Шерифів для нових громад».

«Безпека в громадах»: жителі Хрестівської територіальної громади почуватимуться більш захищеними

Керівниця кіноклубу Docudays UA при благодійній організації «Фонд милосердя та здоров’я» Ілона Коротіцина та очільниця громадської приймальні БО ФМЗ, юристка проєкту «Шерифи для нових громад» Олена Старюк у межах адвокаційної ініціативи «Безпека в громадах» працювали з жителями Хрестівської територіальної громади, що на Херсонщині.

Хрестівська ТГ стала першою в області, де почав працювати поліцейський офіцер громади. Однією з умов успіху цього державного проєкту є наявність у громаді затвердженої депутатами місцевої «Програми з безпеки».

Спочатку жителі переглянули документальну стрічку «Українські шерифи» (режисер Роман Бондарчук, Україна) з репертуару кіноклубів Docudays UA. Фільм оповідає про те, як вирішували безпекові питання в селі Стара Збур’ївка Херсонської області. По завершенні глядачі дискутували, як зробити життя в своїй громаді безпечнішим, як долучати до цього цивільних громадян.

А наступного разу Ілона Коротіцина та Олена Старюк провели 4-годинний тренінг, під час якого спільно з жителями з’ясовували:

  • де в селах Хрестівської громади відбуваються правопорушення, які небезпеки загрожують людям і чому так стається;
  • як подолати безпекові проблеми;
  • які і де знайти необхідні ресурси й кого залучити;
  • терміни, в які можна буде реалізувати заплановане.

І по завершенні заходу, коли тренерки запитали, яка ймовірність затвердити документ на сесії ради, присутні на заході депутати майже одночасно вигукнули: «Голосуватимемо обома руками!».

Отже, документальне кіно про «шерифів» плюс експертні знання та досвід представниць команди «Шерифів» сприяли тому, аби в Хрестівській територіальній громаді була створена на затверджена «Програма з безпеки».

«DOCU ДІЄ проти психологічного насильства щодо дитини»: у Чугуївській територіальній громаді розробили рекомендації щодо роботи з дітьми – свідками домашнього насильства

Перегляд фільму «Лізо, ходи додому!» у Чугуївській міській раді

«Рекомендації щодо роботи з дітьми – свідками домашнього насильства, розроблені за підсумками реалізації проєкту «DOCU ДІЄ проти психологічного насильства щодо дитини», прийняти для врахування у роботі», – таке рішення було прийнято на засіданні Координаційної ради з питань соціальної політики при Чугуївській міськраді Харківської області 15 липня 2021 року.

Дані рекомендації стали результатами дослідження, здійсненого головою Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» та координатором проєкту «Шерифи для нових громад» у Харківській та Дніпропетровській областях Юрієм Чумаком.

Показово, що в якості наочної ілюстрації психологічного насильства стосовно дітей представники кіноклубу медіапросвіти з прав людини «ДУМАй!» (що діє при ЦППД «ДУМА») неодноразово демонстрували у Чугуєві документальну стрічку з репертуару Docudays UA «Лізо, ходи додому!» (режисерка Оксана Бурая, Литва/Естонія).

Як зауважив Юрій Чумак, цей фільм став додатковим інструментом, який зворушував глядачів і дозволяв «розговорити» аудиторію, допомагав провести певні паралелі та згадати подібні випадки в місцевій громаді. А після обговорень стрічки, у ході інтерв’ю правозахисників із соціальними працівниками, правоохоронцями та педагогами, з’ясовували нюанси проблематики психологічного насилля та роботи з дітьми – свідками домашнього насильства на Чугуївщині.

До речі, Координаційна рада з питань соціальної політики при Чугуївській міськраді вирішила прийняти до відома та врахування у роботі й інформацію, яка наведена у брошурі «Діти – свідки домашнього насильства. Що робити, щоб на Чугуївщині стали видимими такі діти?», виданій за підсумками реалізації проєкту «DOCU ДІЄ проти психологічного насильства щодо дитини».

З огляду на те, що проблематика, яка піднімається в брошурі, є нагальною не тільки для Чугуївської громади, а й для всієї України, пропонуємо всім зацікавленим ознайомитися з повним текстом дослідження:

Діти — свідки домашнього насильства. що робити, щоб на Чугуївщині стали видимими такі діти?

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проєкт реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

На головному фото: Олена Старюк та Ілона Коротіцина проводять тренінг у Хрестівській громаді на Херсонщині

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів