Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Коли неможливо викликати поліцію

Поширити:
29 травня 2018 05:27
650

Про власний досвід вирішення безпекових питань у громаді нам розповів Дмитро Машура, староста Одринського старостинського округу Нововодолазької селищної об’єднаної територіальної громади Харківської області. Раніше працював Одринським сільським головою.

Як зазначив Д. Машура, село Одринка – найвіддаленіше місце від Нової Водолаги – знаходиться від центра громади на відстані 27 кілометрів.

За дільничним офіцером поліції закріплена Одринка, Стара Водолага та ще декілька сіл. Дільничний час від часу приїжджає, зустрічається зі старостою, разом з ним проводить профілактичні бесіди з мешканцями. Однак, звісно, постійно забезпечувати громадський порядок саме в Одринці дільничний не в змозі.

Останнім часом на території старостинського округу почастішали крадіжки як особистого, так і комунального майна.

Але, з огляду на те, що село розташоване у природній низині («ямі») і в Одринці практично відсутній мобільний зв’язок, а також через значну віддаленість від центру громади, що унеможливлює швидке реагування поліції на виклики, укладати договір із Державною службою охорони визнали недоцільним.

У зв’язку з цим, староста, порадившись із головою ОТГ Олександром Єсіним, вирішив прийняти на роботу з 1 березня 2018 року 2-х охоронців, що отримують зарплату з бюджету громади. Були підібрані достойні кандидати, які не вживають алкоголь, мають автомобіль. Їм виділили приміщення, в якому стражі несуть службу в нічний час, видали ліхтарі. Староста, що сам має досвід роботи в міліції, регулярно проводить з охоронцями інструктаж. Місцеві «шерифи» здійснюють вечірні обходи, «курсують» селом.

Кожного ранку, коли здають зміну, охоронці записують у відповідному журналі нотатки про те, які події відбулися, (втім, як правило – що НЕ відбулися). І з поліцією вони підтримують взаємодію.

Відтепер в Одринці знають, що є люди, які стоять на сторожі громадського порядку, охороняють адміністративні будівлі та комунальні об’єкти. Жителі відчувають себе у безпеці. І крадіжки припинилися!

P.S. Публікація підготовлена ​​в рамках проекту «Шерифи для нових громад» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я» та Громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

 

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів