Дві культури. Під час Першої світової війни імператриця Олександра Федорівна керувала Російським товариством Червоного Хреста і громад сестер милосердя.
Вона брала активну участь в організації військових лазаретів і шпіталів, фронтових медичних установ. Імператриця розподіляла пожертви на потреби війни, пристосовувала під шпіталі свої палаци в Москві і Петрограді.
Там же, в палацових шпіталях, вона разом з дочками організовувала курси сестер милосердя і доглядальниць. До кінця року під опікою імператриці і великих князівен було вже 85 військових шпіталів і 10 санітарних поїздів. Вона створювала спеціальні благоустроєні місця біля палаців, щоб розмістити в них дружин і матерів шпіталізованих солдатів.
6 листопада 1914 в будівлі товариства Червоного Хреста імператриця Олександра Федорівна з великими княжнами Ольгою і Тетяною і сорока двома сестрами першого випуску військового часу, успішно витримавши іспити, отримала свідоцтво на звання військової сестри милосердя. До цього імператриця і її дочки працювали в шпіталях тільки доглядальницями. Тепер же вони приступили до виконання нових професійних обов'язків в Царськосельському лазареті №3 та інших лазаретах Царського Села.
Під час російсько-української АТО-війни «перша леді» України буде вести спортивну рубрику "В ритмі спорту" шоу "Ранок з Україною" в ефірі телеканалу "Україна". Про це сказано на офіційній сторінці ранкового шоу в Фейсбуці 28 квітня.
В анонсі передачі Марина Порошенко обіцяла, що після зарядки кожен українець буде сильний і здоровий.
Чи віднесла пані Порошенко до поняття «кожен українець» поранених на цій війні солдатів і офіцерів, не повідомляється.