Підтримати нас

Правозахисна діяльність, часто виглядає як биття головою об стіну

Автор статті
18 січня 2019 18:34
736
Поширити:

Коли навіть виграна в суді справа потім не виконується, і для найменшої зміни потрібні роки і купа праці. Але зміни все-таки по-трохи відбуваються.

У 2013 році незрячий юрист Андрій Стегніцький звернувся до «Укрзалізниці» з проханням переробити сайт так, щоб зробити його доступним для незрячих і слабозорих людей і додати опцію для купівлі квитка за пільговими цінами для людей з інвалідністю. (На відміну від інших пасажирів, люди з інвалідністю були змушені їхати купувати квитки в касах, бо для пільгових категорій через сайт УЗ вони не продавалися). Але реакції не було. Тоді Стегніцький оформив позов у Галицькому райсуді Львова. Він пройшов ряд судових інстанцій, які у задоволенні позовних вимог відповляли і - в кінці виграв! Про цю справу колись написала чудова Anna Yakutenko, з якою ми співпрацювали. Більше тут: https://goo.gl/8jL4wp

Рішення суду зобов’язало ДП «Укрзалізниця» та «Головний інформаційно–обчислювальний центр державної адміністрації залізничного транспорту України» усунути недоліки на сайті «Укрзалізниці». Зокрема, забезпечити можливість придбання пільгових квитків для людей з інвалідністю через сайт https://booking.uz.gov.ua, а також оформити сайт для придбання квитків з урахуванням потреб людей із порушенням зору.

П'ять років рішення суду не виконувалося - і ось: вчора "Укрзалізниця", заявила, що запустила функцію продажу пільгових квитків онлайн. Правда, є інформація про проблеми із верифікацією посвідчень в режимі реального часу. Сподіваюся, ці технічні баги поправлять і все запрацює на повну.

Тетяна Печончик

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ