Підтримати нас

Кабмін поховав проєкт "Пакунок малюка" і намалював цікаву "спеціальну" схему

Автор статті
31 липня 2020 06:08
836
Поширити:

Кабмін поховав проєкт "Пакунок малюка". Цей проєкт запустили у вересні 2018-го спільно з Дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ.

Він мав на меті забезпечити новонароджених і їх молодих мам усім необхідним у перші місяці після пологів (памперси, одяг, білизна, засоби гігієни та інше - всього 60 предметів і виробів).

Проєкт давав можливість заощадити молодим батькам час (а в умовах карантину ще й не ризикувати і менше контактувати) і гроші (закупівля здійснювалася за дуже жорсткими оптовими цінами, в роздрібі все це коштувало б на 50-200% дорожче). А підприємствам, які беруть участь у програмі, давав можливість мати стабільне замовлення і робочі місця (було задіяно понад 1000 осіб тільки в легкій промисловості).

Мінсоцполітики не змогло здійснити закупівлю на друге півріччя і рекомендувало міністерці Марині Лазебній відновити закупівлі бебі-боксів через ЮНОПС (офіс ООН з управління проєктами), який попередні два роки чітко справлявся із завданням.

Проте сьогодні почув у прямій трансляції, що міністерка внесла в порядок дня раніше ніким не анонсовану і несподівану постанову, яка передбачає заміну "пакунків малюка" на грошову компенсацію в 5000 грн. При цьому далі озвучили вкрай цікаву для когось схему:

  • усі закладені на цю програму в бюджеті 1,2 млрд грн потрапляють поки на спеціальний рахунок Приватбанку;
  • мами отримають не гроші, а спеціальні соціальні картки, за якими зможуть витрачати ці 5000 грн;
  • витратити їх можна буде не там, де вони підберуть собі необхідні дитячі вироби, а в спеціальних магазинах роздрібної торгівлі за невідомим поки що  списком;
  • ці спеціальні магазини будуть мати спеціальну номенклатуру на зазначені дитячі товари.

І ось відразу питання:

  • хто буде відбирати ці спеціальні роздрібні магазини для "пілотного проєкту"?
  • хто і як буде формувати їх асортимент?
  • хто контролюватиме якість дитячих виробів у цих спеціальних магазинах? (А в текстилі заміна натуральних тканин на суміш з поліестру або чистий ПЕ - вкрай поширена річ за бажання здешевити виріб)
  • що робити жителям сіл і маленьких містечок, де не буде таких магазинів?

У результаті прем'єр дав 3 дні на доопрацювання і постанову прийняли. Проти виступив лише директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов, але його аргументи, що під озвучену раніше програму ряд підприємств інвестували серйозні кошти, набрали співробітників, а тепер це все піде на дешевий китайський чи турецький продукт, без найменшого контролю якості, прем'єр-міністр і міністерка соцполітики пропустили повз вуха! Подумаєш, чергові проблеми якихось там вітчизняних виробників, коли тут така цікава "спеціальна" схема намалювалася! Про яку, ще раз підкреслю, ніхто раніше і близько не чув. А народилася вона у надрах Мінсоцполітики кулуарно і без найменших публічних обговорень і консультацій...

Олександр Соколовський

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ