Підтримати нас

Генеральний план міста Херсон частина №1

17 травня 2018 15:30
1,249
Поширити:

Діючий Генеральний план м. Херсона затверджений рішенням міської ради від 26.12.2003 № 443.

З ним, як і з іншою містобудівною документацією нашого міста, можна ознайомитись за посиланням, проекти викладені майже в повному обсязі у вільному доступі, хоча і добряче заховані у глибинні надра сайту міської адміністрації, так, що знайде їх далеко не кожний бажаючий, але все одно, сам факт цього виводить Херсон ледь не в регіональні лідери у питанні відкритості містобудівної політики))

… так, саме настільки все погано, до речі, там поряд ще є вкладення, де вивішуються оголошення про проходження громадських слухань у проектах містобудівної документації (ще не затверджених, а отже тих, на прийняття яких ще можна вплинути), але про це детально я напишу згодом.

…отже, нашому Генплану вже 15 років, тобто він вже тричі дожив до передбаченого законом терміну, коли до нього можна було вносити зміни (раз на 5 років), проте, те саме законодавство надає проектам Генеральних планів безсмертя)… тобто, якщо останній генеральний план вашого міста затверджував ще цар Петро, то за законом України це нормально.)

Непогано було б врегулювати це питання на законодавчому рівні, офіційно надати містобудівній документації термін дії, за закінченням якого для оформлення нових земельних ділянок треба було б оновлювати містобудівну документацію.

Час у ХХІ столітті летить зі швидкістю Hyperloop, вимоги до життя у містах, а за ними і містобудівні закони, як офіційні так і реальні, змінюються з такою ж швидкістю, містобудівна документація наших міст повинна встигати за динамікою цих змін. Можливо, комусь здається, що нас особливо це «нє коснулось», то я спробую вам дещо показати.

Отже, чому саме наш генплан застарів, і чому містобудівна документація рівня генерального плану міста повинна змінюватись істотно частіше п’ятнадцяти років?

Починаємо загинати пальці, і сьогодні роздивимось …палець номер раз – транспортна інфраструктура.

Автомобілізація, динаміка збільшення кількості автотранспорту кожен рік зростає, розташування переходів, розв’язок, паркувальних майданчиків, розмежування доріг двостороннього руху на дороги одностороннього, адекватне розташування зупинок громадського транспорту, створення виокремлених коридорів проходження вантажних автомобілів - саме на рівні генерального плану міста ці питання повинні вирішуватись системно.

Хто пам’ятає 15 років тому, як легко ви паркувались у центрі? Не треба приводити статистику, щоб відчути цю проблему, чи не так? Звісно, автомобілізація - це тема глобальна, і на рівні міст на 100% її не вирішити, хоча суттєво покращити проблему можна.

Ускладнює ситуацію (і правильно) концепція переваги пішоходу, тобто головним учасником руху є пішохід. За цей час вимоги будівельних норм до безбар’єрного пересування вдосконалились, тепер можна говорити про цілком адекватний нормативний супровід цієї теми у будівництві, але до реалізації безбар’єрного простору у містах і особливо - в Херсоні ще дуже далеко, тут не тільки тема спусків і пандусів, це, перш за все, виокремлення виключно пішохідних зон та створення громадських багаторівневих паркінгів, різнорівневий рух пішоходів і автотранспорту, пішохідні переходи…

І нехай кожен день їздить по колу навколо центрального ринку той, хто вважає ці всі теми неактуальними!

Велосипедна інфраструктура, велосипедний рух об’єднав вже багатьох активістів в усіх крупних (і не тільки) містах України. У росту популярності велосипедного транспорту дуже багато причин: тут і здоров’я і екологія, головна для світу, це саме ріст автомобілізації, де на фоні нескінченних пробок і вщент запаркованих узбіч велосипед або скутер є швидшим і зручнішим, але в Україні є ще один не менш важливий чинник, який, як ви думаєте?) …ну звісно, це наш роздовбаний громадський транспорт, невипадково саме теми доріг і громадського транспорту цікавлять велосипедистів найбільше.

Без постійного планування на містобудівному рівні неможливо системно і своєчасно вирішувати весь комплекс питань транспортної інфраструктури міста.

У світі відбувається революція у технологіях видів, засобів, методів транспорту, і швидкість впровадження цих змін зростає кожен рік, за 20 років по вулицях вже будуть літати на дронах, коптерах і ще на купі всякого, і все це не Ілон Маск сюди "привезе", це накупляють люди самостійно, як джинси, телевізори, комп’ютери і телефони… А ми все будемо приймати рішення про проектування генерального плану? Серйозно?

Андрій Луцик

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ