Підтримати нас

Кавуни в окупації. Як Росія привласнює символ Херсонщини

20 серпня 2024 16:00
1,010
Поширити:
Архівне фото Олександра Корнякова/ "Вгору"

У липні 2024 року "Херсонський кавун" отримав статус бренду в Україні. Нове географічне зазначення матимуть кавуни, вирощені на піщаних ґрунтах Таврійського регіону в Скадовському, Херсонському, Каховському районах Херсонської області. 

Та поки більша територія, де вирощують херсонські баштанні, непідконтрольна, російські окупанти привласнюють відомий образ. Секретар регіонального відділення партії “Єдина Росія” Ігор Кастюкевич писав, що "херсонський кавун" може офіційно стати локальним брендом і в Росії.

“Вгору” розповідає, що відбувається з херсонськими кавунами на окупованому Росією лівобережжі Херсонщини зараз.

Експортують у Росію та на окуповані території України

За повідомленнями окупаційних ЗМІ, у цьому році кавуни з Херсонщини експортують у Росію — Москву, Санкт-Петербург, Ростов-на-Дону, Челябінськ, Нижній Новгород. Найбільше кавунів вирощують у Скадовському районі, звідки їх і везуть у сусідню країну. Також їх доставляють в окупований Крим, Запорізьку, Луганську і Донецьку області. А призначений Росією окупаційний голова Херсонщини Володимир Сальдо повідомляв, що херсонські кавуни привозять і в Білорусь. 

Кавуни з окупованого Херсона в Краснодарі у 2022 році. Фото з прокремлівського ЗМІ

Піарять “Єдину Росію”

У Міжнародний день кавуна 3 серпня представники партії «Єдина Росія» нібито доставили гуманітарну допомогу постраждалим від руйнування Каховської ГЕС — дві тонни кавунів.   

“Жителі пункту тимчасового розміщення подякували партії за уважне та дбайливе ставлення до людей, яке проявляється навіть у таких приємних сюрпризах”, — написали у пропагандистському виданні “Таврія”. 

Представник регіонального відділу партії Віталій Кім привіз баштанні жителям Херсонщини. Фото з прокремлівського видання

Влаштовують фестивалі й конкурси 

У Голій Пристані з 2003 року влітку проходив всеукраїнський фестиваль "Український кавун - солодке диво". Через пандемію у 2020 році він відбувся онлайн, а в 2022 і 2023 року святкування не було через російську агресію.

Та тепер фестиваль, присвячений кавуну, планують відновити в російській окупації. Як повідомляв Сальдо, не лише в Голій Пристані, а й в інших містах лівобережжя Херсонщини. До прикладу, перший кавуновий фестиваль уже провели в Генічеську 17 серпня. Як повідомляв “Мост”, місцеві мешканці в більшості його проігнорували.

Скриншот з сюжету прокремлівського видання “Таврія” про кавуновий фестиваль в окупованому Генічеську

У травні в Генічеську серед учнів молодших класів провели конкурс на найкращий малюнок вигаданого персонажа Колі Арбузова. Малюнок-переможець має стати прототипом Колі Арбузова у книзі. Автором ідеї в пропагандистському джерелі називають заступника голови окупаційного уряду Херсонської області Сергія Черевка

"Проєкт спрямований на виховання юного жителя Херсонщини, юного росіянина у традиційних цінностях, у повазі до старшого покоління, до рідної землі, до подвигу радянського солдата, праці тих, хто створював унікальну рослинну систему, будував підприємства, школи тощо", – зазначив Черевко.

Сергій Черевко на фоні дитячих малюнків Колі Арбузова. Скриншоти з прокремлівського видання “Таврія”

А серед учителів на лівобережжі Херсонщині пройшов конкурс на найкращий конспект уроку "Коля Арбузов – мешканець російської Херсонщини". За інформацією російських окупантів, у ньому взяли участь понад 400 вчителів регіону.

Отже, прокремлівські пропагандистські ЗМІ широко висвітлюють російську кампанію з привласнення українського бренду херсонського кавуна. Урожай баштанних незаконно вивозять із Херсонщини в Росію й на підконтрольні їй українські території, організовують тематичні фестивалі й конкурси з метою нав'язування українцям російської самоідентифікації та навіть за рахунок кавунів піарять партію Путіна.

  • До повномасштабного вторгнення в Україні кавуни вирощували майже на 46 тисячах гектарах. І 38% з них — у Херсонській області. У 2020 році Україна була серед 25 найбільших світових експортерів кавунів, продавши за кордон 33,9 тисяч тонн. У 2021 році експорт ягоди знизився до 5,5 тисяч тонн. Основну частину кавунів купувала Молдова, Польща, Латвія, Литва й Білорусь.

  • У 2024 році на правобережжі Херсонської області баштанною продукцією (кавуни та дині) засіяли майже 1000 гектарів, у 2023 році — 10 гектарів

  • Представники російської окупаційної адміністрації стверджують, що в 2024 році на лівобережжі Херсонщини  засіяна кавунами площа становить понад 30 тисяч гектарів. 

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів