Підтримати нас

Херсонський кавун отримав географічне зазначення, – Мінекономіки

31 липня 2024 18:26
528
Поширити:
Херсонський кавун
Фото Олександра Корнякова, "Вгору"

Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій зареєстрував нове  географічне зазначення   найменування місця, що ідентифікує товар, який походить з певної географічної території та має особливу якість, репутацію чи інші характеристики, зумовлені головним чином цим місцем походження, і хоча б один з етапів виробництва якого (виготовлення (видобування) та/або переробка, та/або приготування) здійснюється на визначеній географічній території  – Херсонський кавун. Його носитимуть баштанні, вирощені на піщаних ґрунтах Таврійського регіону на території Скадовського, Херсонського, Каховського районів Херсонської області. 

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

“Херсонський кавун характеризується високим рівнем цукру, щільним мʼякушем. Шкірка кавуна – зелена з блідо-зеленими смужками, мʼякуш – від рожевого до насичено червоного. Такий кавун надзвичайно хрусткий і смачний”, – йдеться в повідомленні.

Як інформують в міністерстві, заявку на реєстрацію географічного зазначення подала громадська спілка “Асоціація виробників херсонського кавуна”, представники якої зараз захищають рідну землю від російських окупантів на фронті.

Зараз до Державного реєстру України географічних зазначень внесено відомості про 3 тисячі 133 ГЗ. Безпосередньо за національною процедурою зареєстровано 37 об’єктів, серед яких 29 географічних зазначень є виключно для товарів, що походять з території України, повідомляють у Мінекономіки. Приклади українських географічних зазначень: “Мелітопольська черешня”, “Кролевецькі рушники”, “Петриківський розпис”, “Закарпатське вино”, “Гуцульська бриндзя”.

  • Раніше фотокореспондент “Вгору” зробив у Херсоні фото кавунів і динь, які проросли з щілин асфальту. Також ці ягоди можна побачити на ринках Херсона. Наприклад, за кавуни, за один кілограм просять 15 гривень, за дині – близько 30 гривень.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів