Як греки Приазов'я намагаються зберегти рідну мову. Відео

Автор: Вгору

Дві сотні років тому греки з Криму переселилися у Приазов'я. Переселенці привезли з собою традиції, кухню, а головне - свою рідну мову.

Та було багато факторів, через які урумський та румейський діалекти можуть зникнути взагалі, адже носії мови здебільшого літні люди. Активісти намагаються зберегти у пам'яті нащадків давньогрецьку через народні пісні та театр. Долучають молодь. Перепони для відродження грецьких традицій виникли через війну із Росією, декілька років культурними заходами ніхто не займався. Наразі, не дивлячись ні на що, театральні та етнічні культурні заходи знову проводять. Активісти грецького походження - громадяни України, але хочуть не забути й своє коріння, тому просять допомоги в збереженні діалектів та традицій грецького народу.

“Проєкт «Donbas Media Forum та міжрегіональне співробітництво для виробництва якісного контенту для Сходу України» впроваджується за підтримки Медійної програми в Україні, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Відео

Останнi епiзоди

Останнi вiдео
Тревел шоу "Поїхали далі!"

Рухаймося з нами вгору!

Погляд вгору

Експлейнери

Говори/Слухай Херсон

Шо в Херсоні

Цікаве у Херсоні

Культура

Історія Херсонщини

Популярнi вiдео

Колекція найпопулярніших відеороликів Вгору