Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Як діяла корупційна схема Розенблата, та хто брав у ній участь

Vgoru
Автор
Поширити:
01 липня 2017 02:36
911

12 суддів та 10 прокурорів фігурують у бурштиновій справі Борислава Розенблата. За інформацією джерела з НАБУ відомо, що це представники Житомирського окружного адміністративного суду, Житомирського апеляційного адміністративного суду та Прокуратури Житомирської області. Розмови з ними та підкуп рішень є в гучній справі, яку нещодавно розкрило НАБУ.

Мова про спецоперацію під прикриттям, де народний депутат Борислав Розенблат вимагав від агента НАБУ хабар у понад 300 тисяч доларів за сприяння бурштинового бізнесу. Найбільша частина хабара – 200 тисяч доларів – мала піти на отримання спеціального дозволу на видобуток бурштину. Та зі схеми оприлюдненої НАБУ стало відомо, що за 55 тисяч доларів нардеп Розенблат підкупляв суддів та прокурів, щоб ті скасували ліцензії конкурентів. Йдеться про спецдозволи на видобуток бурштину, які були раніше видані чотирьом компаніям.

схема НАБУ

Суддів викликатимуть на допити

Понад півсотні тисяч доларів Розенблат витратив на підкуп суддів та прокурорів у рідній для себе Житомирській області.

У цій справі фігурують 9 суддів Житомирського окружного адміністративного суду, а саме Нагірняк М., Токарєва М., Романченко Є., Котік Т., Охрімчук І., Моніч Б., Шуляк Л., Попова О. та Шимонович Р..

Також, як зазначає джерело НАБУ, в «бурштиновій справі» замішані 3 суддів Житомирського апеляційного адміністративного суду: Кузьменко Л., Іваненко Т. і Франовська К..

Окрім цього, у записах слідства є 10 представників Житомирської обласної прокуратури , зокрема прокурор Житомирської області Війтович Л. та його заступник Гребенюк Р. До справи можуть бути причетні такі працівники обласної прокуратури: Шевчук М., Кулик М., Вихристюк О., Глазунов С., Горохов С., Толочко Є., Зіновчук Р., Сіренький С. Але цих осіб опрацьовують.

«Позов про анулювання спецдозволу на користування надрами підписала заступник обласного прокурора Роксолана Гребенюк. Дав вказівку на це сам прокурор Житомирської області Любомир Війтович, – йдеться у записах детективів НАБУ. – Суддя Євген Романченко виніс рішення і скасував спецдозвіл в першій інстанції».

Тому слідство має підстави вважати, що суддя отримав частину грошей, які Борислав Розенблат взяв у підставного агента НАБУ. Також слідчі зараз встановлюють, чи прокурор, яка подавала позов, діяла в змові з цим нардепом.

Також є інформація, що суддів вже найближчим часом почнуть викликати на допити в НАБУ.

Хронологія підкупу суддів Розенблатом

Корупційна історія підкупу житомирських суддів та прокурорів розпочалась весною. Детальну схему хабарництва опублікувала «Українська правда». Зокрема, 20 березня нардеп Розенблат отримує 25 тисяч доларів для підкупу прокурорів, щоб відібрати у конкурентів спецдозволи на видобуток бурштину.

уп 1

А вже 22 березня Борислав Розенблат у Верховній Раді заявляє, що спецдозволи, видані офшорній компанії «Райт Солюшн» є незаконними. Одразу після цього нардеп почав розповідати, що «займається скасуванням цих спецдозволів».

29 березня нардеп повідомляє підставного агента НАБУ, що «простимульовані» ним прокурори вже подали позов до суду, щоб забрати ліцензії у конкурентів.

уп 2

4 квітня він про це офіційно заявляє в себе на сторінці у Facebook.

прокуратура 4 квітня

19 квітня: «Прокуратура через суд вимагає скасувати спецдозволи на видобуток бурштину на Житомирщині, видані без погодження обласної ради компаніям «Райт Солюшн», «Амбер Холдинг» та «Надра Галичини», - інформує Розенблат.

прокуратура 19 квітня

21 квітня – суд скасовує спецдозвіл для «Райт Солюшн».

суд 21 квітня

А вже 16 травня – нардеп просить у агента ще 30 тисяч доларів хабара для підкупу житомирських суддів та прокурорів.

уп 3

Прокурорський «розгін» в Житомирі

Як тільки НАБУ опублікувало корупційну схему лобіювання бурштинового бізнесу та стало відомо про підкуп житомирських суддів та прокурорів – Генпрокурор України Юрій Луценко спеціально виїхав у Житомир. Джерело в Генпрокуратурі України каже, що «під приводом наради з прокурорами області, Луценко поїхав робити розгони».

«Офіцер під прикриттям, яку я, до речі, добре знаю по роботі в МВС, запропонувала народним депутатам змінити статті підготовленого законопроекту про видобуток бурштину з тим, щоб фірми, які будуть цим займатися, платили рентну плату державі не 15%, а 5%. Якби на цьому все завершилося, все було б нормально – депутат має право вносити зміни в закон тільки до моменту, поки він за це не бере кошти. Депутат має жити за зарплату. В даному випадок депутати вирішили за цю поправку отримати кошти. Посередники, виставлені ними, узгодили отримання 15 тисяч доларів, які поділили пополам. У подальшому пан Розенблат вирішив, що це «золота жила», і поставив на потік такі питання», - сказав Юрій Луценко.

За словами Луценка, підкупи житомирських суддів та прокурорів добре доведено в рамках справи. Саме тому, як інформує джерело в Генпрокуратурі, прокурора Житомирської області Любомира Війтовича скоро повинні замінити.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів