ТОВ «Несс Естейт» планує завершити у 2019 році будівництво заводу з виробництва сонячних панелей у Вінниці.
Про це пише прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, передає сайт НашіГроші.
Будівництво заводу планується двома чергами по 200 МВт кожна. Річний обсяг продукції очікується в обсязі $180 млн.
«Несс Естейт» входить до складу групи компаній «Kness», яка на сьогодні встановила 33 сонячні електростанції загальною потужністю 225 МВт у семи областях України. Це один з найбільших виробників «сонячної електроенергії». Наприклад, компанія «ДТЕК» Ріната Ахметова планує збудувати одну з найбільших в Європі сонячних електростанцій потужністю 246 МВт. Також ДТЕКу належить найбільша в Україні вітростанція – Ботієвська ВЕС потужністю 200 мВт.
Власниками вінницького «Несс Естет» є місцеві мешканці Іван Векірчик та Юрій Таранюк. Вони входять до складу власників ТОВ «ПЕК Енерго» та ТОВ «Подільський енергоконсалтинг». В останній фірмі їх бізнес-партнерами виступають Сергій Шакалов та Євген Дідіченко. Вінничанин Дідіченко до 2017 року очолював ВП «Південно-Західна ЕС» ДП «НЕК «Укренерго».
В серпні 2017 року «Подільський енергоконсалтинг» отримав від ПАТ «Київенерго» замовлення на реконструкцію підстанції ПС 110/35/10кВ» для підключення фабрики ТОВ «Бісквітний комплекс «Рошен» в Борисполі Київської області. Сума угоди тоді склала 18,48 млн грн.
Також «Подільський енергоконсалтинг» фігурує у кримінальному провадженні ГПУ щодо можливої змови посадовців ПАТ «Хмельницькобленерго» з керівництвом ТОВ «Агропласт» при будівництві підстанції, що призвело до збитків у понад 8 млн грн.
«Зелені» тарифи були введені в Україні у 2009 році, їх особливістю є те, що вони у декілька разів є вищими від звичайних тарифів та зафіксовані у євро. Введення цих «зелених» тарифів пов’язували із братами Клюєвими, які першими збудували ряд крупних сонячних станцій на півдні України.
Загалом в Україні «зелені» електростанції (вітрові, сонячні, тощо) виробляють до 2% електроенергії, що споживається в країні. Однак вона коштує ринку 8% всіх коштів, або близько 10 мільярдів гривень по найвищим в Європі тарифам. В червні група народних депутатів внесла в Верховну Раду законопроект, яким пропонується зберегти діючі коштовні тарифи «зеленої» енергетики в Україні до 2020 року.
Також законодавство передбачає надання 10% надбавки до «зеленого» тарифу виробникам, які використовують вітчизняне обладнання.