Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

У Насалика проштовхують обраним шахтам мільярд держгарантій без забезпечення власністю

Поширити:
21 травня 2018 04:34
733

Міністерство енергетики та вугільної промисловості запропонувало уряду надати державні гарантії по кредитам вугільним підприємствам на загальну суму 950,85 млн грн.

Відповідні проекти постанов було внесено на засідання Кабінету міністрів 16 травня 2018 року, пише видання Наші гроші.

В пояснювальній записці Міненерго вказало, що в бюджеті 2018 року передбачені державні гарантії в розмірі 24 млрд грн. на інвестиційні проекти. Минулого року міністерство провело конкурс, за якими відібрало низку проектів для надання державної допомоги.

Заставою під отримані гарантії будуть майнові права підприємств на отримання грошових коштів від реалізації вугілля.

Загалом, Міненерго запропонувало надати державні гарантії на шість проектів з технічного переоснащення та введення нових лав вугілля п’яти державних підприємств. Загальна сума кредитів, які планують залучити шахтарі, становить 1,06 млрд грн. Держава гарантує повернення від 80% до 95% позики по різним кредитам. Розрахунки показують, що сума гарантованих коштів складає 950,85 млн грн.

В розданих уряду документах вказано, що державний «Укргазбанк» погодився виділити кредити вугільним підприємствам.

В свою чергу, урядові експерти піддали критиці ініціативу Міненерго. Вони вказали, що в квітні 2011 року Кабмін постановою №460 затвердив Порядок визначення розміру та виду майнового забезпечення під час надання кредитів (позик), залучених державою або під державні гарантії. І цей Порядок вважає заставу майнових прав  видом забезпечення з високим ступенем ризику, надійністю та ліквідністю. Така застава може бути лише як додаткове забезпечення.

Висновок експертів про держгарантії шахтам

При узгоджені позицій з критикою виступило Міністерство фінансів. Там вказали, що запропонована схема держгарантій порушує норми Асоціації України з Європейським Союзом, яка передбачає, зокрема, що позичальники не повинен перебувати у скрутному фінансовому становищі, а держгарантії не повинні перекривати більше 80% кредиту.

За даними Мінфіну, всі п’ять підприємств, які вибрані Міненерго,  є збитковими та не спроможними виконати взяті зобов’язання, їх прострочена кредиторська заборгованість перевищує суми запланованих запозичень, кредити їм (крім «Шахти ім. Сургая»), надавали комерційні банки. Після закінчення з 1 січня 2019 року мораторію на банкрутство вугільних підприємств, вони можуть попасти під процедуру банкрутства і кредити не будуть повернуті.

За пропозицією прем’єр-міністра Володимира Гройсмана уряд зняв з розгляду питання держгарантій шахтам і вирішив провести з цього питання додаткову нараду.

Вказані вугільні підприємства поки що не включені до приватизаційного списку уряду на 2018 рік.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів