Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Спонсори “Батьківщини”: касирів-мільйонерів змінили заможні студенти

Поширити:
15 грудня 2019 14:00
937

Касирка, манікюрниця, безробітні та пенсіонери. Партію Юлії Тимошенко “Батьківщина” люблять всі. Навіть якщо про це не здогадуються. Люблять постійно і дуже щедро, перераховуючи політичній силі щокварталу десятки мільйонів гривень.

Про це - в розслідуванні Bihus.Info.

Якщо серйозно, то саме “Батьківщина” - один із найстабільніших лідерів з тіньового фінансування своєї політичної сили. Великі суми на рахунки партії регулярно вносять підставні фізособи та компанії з ознаками фіктивності. Реального спонсора політсила при цьому не показує, вдаючи, що існує саме завдяки цим самим непрозорим пожертвам. 

Таким чином партія обходить Закон, яким встановлені суттєві обмеження щодо фінансування політсил в країні і зобов’язання показувати всі надходження і витрати.

Попри численні журналістські розслідування про “фейкових донорів Тимошенко”, фінансова любов українців до “Батьківщини” не згасає. В третьому кварталі 2019-го партія назбирала пожертв на понад 90 мільйонів гривень. 

Хто ці жертводавці?

Один із перших у списку - Олександр Стецюк з села Дмитрушки Уманського району  Олександр – син головної спеціалістки  відділу освіти, молоді та спорту Уманської райдержадміністрації Людмили Стецюк. Сукупний дохід родини у 2018-році, а це скромна освітянська зарплата Стецюк, пенсія та зарплатня чоловіка плюс пенсія мами – не дотягує до 240 тисяч гривень. І... ця сума в шість разів менша, ніж один платіж майже на півтора мільйона гривень від Олександра Стецюка для «Батьківщини». Звідки такі гроші у 21-річного сина, освітянка Людмила Стецюк пояснити не захотіла.

«Моя підтримка», - так Олександр Стецюк відгукується на своїй сторінці у соцмережі про Аліну Качур. Дівчина стала підтримкою для хлопця, а разом  вони стали фінансовою опорою для «Батьківщини». Бо 20-річна студентка теж поповнила партійну касу - ще на 1 450 000 гривень.

«Просто зберігала, накопичувала і перерахувала», - так коротко пояснює Качур своє донорство.

В один день разом з Олександром Стецюком, Аліною Качур внесли гроші також Ірина Погуляйко та Анна Крижановська. Обидві - по півтора мільйона. Ірина та Анна - подруги Аліни, всі троє дівчат зараз студентки факультету соціальної роботи Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу Шевченка.

Фото з соціальної мережі

Фото з соціальної мережі

Стільки ж “Батьківщині” задонатила ще одна подруга Аліни Качур Лілія Кізлик. Дівчина з Краматорська, працює офіціанткою в одній з місцевих піцерій.

Також в середині липня по півмільйона перерахували ще двоє студентів Уманського педагогічного коледжу - Іван Хлівний з факультету дошкільної освіти та Вікторія Бульба з факультету початкової освіти.

Серед донорів «Батьківщини» і майбутні педагоги з Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Так, 3 липня Сніжана Еверт з факультету дошкільної та корекційної освіти перерахувала 1 600 000 гривень. У цей же ж день мільйон триста тисяч додала Дар’я Мартинюк з факультету соціальної роботи.

В один день по 500 тисяч вирішили скинулися Марія Білокур (факультет дошкільної та спеціальної освіти) і Анастасія Баранець (факультет української мови та літератури). На запитання чи перераховувала кошти на будь-яку політичну силу, Анастасія Баранець відписала: «Дивне питання». Інші наші повідомлення у соцмереж дівчина ігнорувала.

По пів мільйона кожна перерахували сестри Анна Запорожець та Ольга Калашник з села Сушківка Уманського району. Молодша Оля – студентка професійно-технічного училища №36.

«Не знаю, хто такі відомості подавав. Канєшно, що не перераховували. Де двадцятирічна дитина може взяти таку суму, яка живе в селі», - зазначила мама Ольги Калашник.

Не вірить у фінансову любов сина до “Батьківщини” на суму 1 300 000 гривень і мама Артура Смілянця з Умані Юлія Смілянець. Жінка  – підприємниця. Минулоріч заробила понад 47 тисяч гривень. Ще 6 тисяч отримала в якості допомоги при народжені дитини. Батько Артура – начальник караулу у пожежній частині. Він у 2018-му отримав понад 120 тисяч гривень. Разом річний сімейний бюджет родини не дотягує й до двох сотень тисяч гривень, а це у сім разів менше, ніж платіж хлопця на партію «Батьківщина».

«Артур зараз в армії служить вже десь 3 місяць. Звідки в дитини можуть бути гроші, якщо він був студентом і пішов в армію», - розповідає мама спонсора Артура Смілянця.

Уманську районну організацію політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»  очолює Людмила Сальникова. Жінка каже - не в курсі всіх цих справ: 

«Я за це нічого не знаю. Я не займаюся фінансуванням партії. Я не організовувала нікого. В нас керівники районних організацій цим не займаються. Мені самій навіть цікаво дізнатися прізвища цих людей, чи знаю я їх».

Низка спонсорів політсили Юлії Тимошенко підтвердили нам про те, що справді перераховували гроші, однак пояснити звідки у них такі кругленькі суми – не змогли.

Наприклад, 140 тисяч перерахував Сергій Мовчан з Броварів. Можна припустити, що після щедрого подарунку партії родина автослюсаря залишилася без копійки. Бо через півтора місяці після пожертви на сайті оголошень чоловік розміщує резюме, в якому пише, що шукає роботу механіком.

Звідки гроші 25-річний Мовчан пояснює просто: 

«На перспективу допоміг партії. Бачу колосальні перспективи. Назбирав, збирав багато років».

В один день, однакову суму з Сергієм Мовчаном перекинула і його одномістянка Леся Понзель. Історія - майже аналогічна. У травні жінка шукає роботу менеджера з продажу об’єктів нерухомості на 35 тисяч гривень на місяць, а у липні вже перераховує «Батьківщині» суму в чотири рази більшу.

«Я ж казала, перераховувала. А що тут цікавого. Я постійно собі шукаю роботу, бо мені подобається міняти роботу», -  зазначила Понзель.

Серед внескодавців також мешканка Маріуполя Марина Разночинцева. Жінка була довіреною особою у Донецькій області від партії «Батьківщина» на парламентських виборах. На сайті ЦВК зазначено, що станом на 26 червня Разночинцева тимчасово не працює. А менше ніж за місяць жінка скидає улюблений політсилі понад 140 тисяч.

Фото з соціальної мережі

«Мені не подобається Ваші висновки і ваші питання. Ви вважаєте, що всі люди говорять неправду? Не судіть по собі і не притягуйте за вуха матеріали», - зазначила Марина Розночинцева.

У підсумку низка донорів, які фігурують у звіті партії, спростовують, що коли-небудь робили внески «Батьківщині». Інші - свої внески підтверджують, але не можуть пояснити походження настільки солідних сум. 

Це вкотре підтверджує тезу про те, що “Батьківщина” продовжує використовувати явно підставних осіб для того, щоб заводити кошти невідомого походження на свій рахунок. І вже вкотре на це відсутня реакція контролюючого органу.

 

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів