"З Росії з любов'ю": 9-ти місячна віртуальна фірма отримала контракт на 14 мільйонів на постачання російської фанери.
Про це пише сайт "Залізниця без корупції".
Філія «Центр забезпечення виробництва» Укрзалізниці провела тендер на закупівлю 450 метрів кубічних важкогорючої фанери.
Тендерний комітет допустив до участі в аукціоні тільки 2 учасники, які пропонували продукцію одного виробника – російського АО «Архангельський фанерний завод». 2 інших учасники були відхилені через невідповідність технічних характеристик продукції вимогам замовника.
Причиною цьому стало те, що замовник чітко визначив марку фанери – ПФА-Т і її характеристики. Фанера ПФА-Т згідно оприлюднених даних виготовляється тільки на російському «Архангельському фанерному заводі». Українські ж виробники виготовляють інші моделі важкогорючої фанери.
Таким чином прийняти участь в тендері могли тільки представники російського виробника.
Середня вартість одного кубічного метру фанери ПФА-Т склала майже 31 тисячу гривень. Така ціна приблизно на третину дорожча за вартість цієї фанери на ринку Росії.
Учасники аукціону – ТОВ «Енерго Строй Сервіс» та ТОВ «Спецторгснаб» надали аналогічні документи про представництво інтересів в тендері Укрзалізниці російського АО «Архангельський фанерний завод» та його українського дистриб’ютора ТОВ «Оріон-Плюс».
За таких обставин фірми навряд чи планували конкурувати між собою. Тому, незважаючи на різницю в ціні у 545 гривень, учасники не зробили жодного пониження стартової ціни.
Переможцем неконкурентного тендеру стало ТОВ «Енерго Строй Сервіс» зареєстроване в грудні 2017 року. Тендер на 14 мільйонів став першою перемогою фірми в державних закупівлях.
Фірма зареєстрована в житловій багатоповерхівці в Києві, по вулиці Зодчих 44.
При чому в реєстраційних документах не вказаний ні номер приміщення, ні навіть під’їзд, в якому має бути розташований мультимільйонний постачальник Укрзалізниці. Тож знайти «потужного» постачальника залізниці скоріше за все не вийде.
Розмір статутного капіталу фірми складає аж 100 грн., які розподілені між двома власниками – Ростиславом Градовим та Сергієм Мисюком. Обидва фігурували в реєстраційних справах з пів сотні різних підприємств.
Окрім цього ТОВ «Енерго Строй Сервіс» має спільний номер телефону з 200 іншими підприємствами, що відверто говорить про те, що фірма входить до схеми «віртуального офісу».
Дані аналітичної системи YouControl
На номер телефону +380731526200 зареєстровано 192 компанії. Але якщо зателефонувати за цим номером, то виявиться, що цей номер не закріплений за жодним абонентом.
Таким чином чергова віртуальна фірма отримала щедрі 14 мільйонів за тендером Укрзалізниці, в якому замовник наперед не дав шансу жодному конкуренту. І така ситуація, схоже, стає все більше буденністю, а ніж виключенням.