Генеральна прокуратура України розслідує факт зловживання своїми повноваженнями директором та комерційним директором Філії «Панютинський вагоноремонтний завод» задля збагачення посередницьких фіктивних фірм.
Про це пише сайт Залізниця без корупції.
Згідно матеріалів кримінального провадження №42017000000003423 від 26.10.2017 керівництво філії підозрюються в наданні незаконних вказівок підлеглим працівникам про закупівлі товарів у посередника з накруткою ціни на 40-60%.
«У ході досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що протягом 2016-2017 років директор та комерційний директор Філії «Панютинський вагоноремонтний завод» ПАТ «Українська залізниця» ОСОБА_3 та ОСОБА_4, з метою привласнення коштів державного підприємства, в порушення вимог ч. 1 ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» надають вказівки голові та секретарю тендерного комітету Філії ОСОБА_5 та ОСОБА_6 під час проведення публічних закупівель щодо створення умови для одержання ТОВ «Технорейлгруп» державних замовлень на постачання для Філії «Панютинський вагоноремонтний завод» ПАТ «Українська залізниця» товарів за цінами на 40-60% вищими від ринкових», – йдеться в матеріалах справи.
ТОВ «Технорейлгруп» створено у вересні 2016 року і почала перемагати в тендерах Панютинського вагоноремонтного заводу буквально з моменту реєстрації.
За даними системи ProZorro Філія «Панютинський вагоноремонтний завод» уклала з ТОВ «Технорейлгруп» контракти на загальну суму 149,7 млн. грн. Таким чином загальна переплата посереднику може бути понад 50 млн. грн. за останні 2 роки.
ТОВ «Технорейлгруп» також входить в трійку компаній, яким СБУ приписує постачання в 2017 році непридатного обладнання, виготовленого на підпільній базі на суму 400 млн. грн.
В цей час директором «Панютинського вагоноремонтного заводу» був Шуляковський Сергій Миколайович, який в травні цього року подав декларацію перед звільненням. Проте на офіційному сайті Укрзалізниці він все ще вказаний як директор філії.
Окрім лобіювання інтересів ТОВ «Технорейлгруп» керівництву вагоноремонтної філії УЗ також закидають організацію закупівель у фіктивних фірм. Підрозділ УЗ звинувачують в оформленні
«безтоварних операцій із підприємствами, що мають ознаки фіктивності, зокрема: ТОВ «Гравіта», ТОВ «ЕС-Поінт», ТОВ «Крістанол-В», ТОВ «Спецторгснаб», ТОВ «Стар Пак Груп», ТОВ «Фінко Груп».
Таким чином, за версією слідства, філія могла сплачувати кошти за неіснуючі товари і послуги підставним «фірмам-пустушкам». ТОВ «Стар Пак Груп» вже має 13 контрактів з «Панютинським ВРЗ»на майже 52 мільйони гривень.
Наразі слідство отримало доступ до документів фігурантів справи.