Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Агрокомплекс на Сумщині «законно» скидає курячий послід посеред поля

Поширити:
03 серпня 2019 16:01
851

Птахівничий комплекс в селі Косівщина на Сумщині просто неба облаштував виготовлення добрива з курячого посліду. 

Від такого «сусідства» не в захваті ні місцеві мешканці, ні екологи. Про це йдеться в дослідженні Альони Бояринової в рамках спільного з Bihus.Info проекту «Лабораторія викриттів».

Мова йде про комплекс «Авіс-Україна». Він позиціонує себе одним з лідерів з виробництва курячого яйця. Але зворотній бік виробництва – очисні споруди. У ями сюди звозять курячий послід та інші «побічні продукти», з яких потім роблять добрива. Чорна купа посеред поля кукурудзи – це і є вже, ніби-то, готове добриво. На підприємстві вважають, що все це законно. Порушень не бачать і в Держспоживслужбі. Між тим, в Державній екологічній інспекції кажуть, що продукти життєдіяльності тварин мають в собі високий вміст аміаку і інших шкідливих речовин, які, в свою чергу, можуть спричиняти шкоду для довкілля. В дослідженні сказано, що поруч з очисними спорудами вже всихають дерева.

При цьому, все, що тут відбувається – цілком законно. З 2015 року курячий послід та інші відходи ферми вважаються не відходами, а «побічними продуктами виробництва». І під законодавство, що регулює правила поводження з відходами, вони не підпадають. Тож у 2015 році прийняли новий закон, де були прописані статті щодо поводження з відходами. В редакції 2015-го було сказано, що побічні продукти повинні бути перероблені на органічні добрива після обов’язкового перероблення шляхом стерилізації під тиском.  А от у 2016 до закону внесли правки. Найбільших змін зазнала стаття 15, що регламентує поводження з відходами. Тепер стерилізацію можна не робити. Одним з авторів правок є нардеп Олександр Бакуменко – близький друг Юрія Косюка – одного з найбагатших українців і власника «Миронівського хлібопродукту», що випускає курятину під брендом «Наша Ряба».

Повну версію дослідження можна прочитати тут.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів