Як можновладці "освоюють" кошти на відновлення Донбасу

Компанію родини нардепа Борислава Розенблата звинуватив Голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський, у порушенні умов, які дозволили їй отримати перемогу у боротьбі за ремонт Краматорської української гімназії.

Чорна діра, яка поглинає будь-які суми – Донецька область. На відновлення інфраструктури виділили 3 мільярди гривень, з них 1 мільярд одразу направили на реконструкцію шкіл. Однак, багатомільйонний ремонт кращої гімназії Донеччини зірвала компанія Розенблата.

У лютому 2017 року, компанія родини Розенблат виграла конкурс, запропонувавши 39 мільйонів 687 тисяч гривень, при очікуваній вартості робіт на суму 43 мільйони 475 тисяч.

Інфографіка
Інфографіка

Однією з умов додаткових переваг, які було виставлено, це те, що вони не потребують передоплати,
– розповів Павло Жебрівський.

Голова Донецької ОДА
Павло Жебрівський, Голова Донецької ОДА

Голова Донецької облдержадміністрації вважає, що переможець змахлював, адже під час проведення тендеру, передоплату не вимагали. А після перемоги на ньому – відмовились починати роботи без грошей. У результаті план робіт було зірвано, відтак, гімназія не була відремонтована своєчасно. Тепер угоду із "розенблатівською" компанією розірвано, але за рік вартість робіт зросла на 14 мільйонів. Наразі її сума сягає у 53 мільйони 394 тисячі гривень. Ще 7 мільйонів компанія Розенблата буде вимагати за вже виконані роботи.

Компанія за власні сім мільйонів гривень, які поки що ніхто не віддав, переробила декілька видів робіт. Ми очікуємо, що рано чи пізно нам їх повернуть,
– заявив Борислав Розенблат.

Тож вартість робіт лише в одній гімназії, яка була кращою в регіоні і не потребувала великого ремонту, може дотягти до 60 мільйонів гривень. Наразі, із 30 донбасівських шкіл, на які виділили більше мільярда гривень, запрацювало лише 9.

 
Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також