Одеські дорожники з мізерною економією роздали 1,4 мільярда на трасу Одеса-Рені

До кінця 2019 року трасу відремонтують на ділянках загальною довжиною 106 км.

Служба автомобільних доріг в Одеській області 25 червня за результатами тендерів уклала низку угод про поточний середній ремонт автодороги державного значення М-15 Одеса – Рені на загальну суму 1,44 млрд грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро», повідомляє сайт НашіГроші.

Підсумкові відомості ресурсів та кошториси не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів із ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Сума угод на 0,6% нижча від загальної очікуваної вартості закупівлі в 1,45 млрд грн.

  • ТОВ «Автомагістраль-Південь» одеситів Валерія Короткова та Олега Наливанного отримало замовлень майже на третину всієї суми, а саме на 441,09 млн грн.
  • ТОВ «Ростдорстрой» із групи авторитетного бізнесмена Олександра Жукова та мера Одеси Геннадія Труханова заплатять трохи меншу суму в 415,21 млн грн.
  • ПП «Полтавабудцентр» виконає ремонтних робіт на 385,73 млн грн. Фірма зі статутним капіталом 0 грн. належить Славіку Асланяну з Полтави. У березні її керівником став Гарник Петросян. За даними ДАБІ, він здійснював авторський нагляд при виконанні реконструкцій такими підрядниками як ТОВ «Югдорстрой» та ТОВ «БК «Дорлідер». Остання, як і «Полтавабудцентр», часто складає конкуренцію ТОВ «ПБС», яке контролює нардеп Олександр Шевченко, а крім того, відома як субпідрядник цієї компанії. До ВРУ Шевченко обрався від «Блоку Петра Порошенка», а потім вийшов із фракції. Шевченко відомий як керівник гірськолижного комплексу «Буковель», який належить групі «Приват». Також Шевченко є товаришем екс-губернатора Вінничини Анатолія Матвієнка, чий племінник Сергій Березенко є впливовим нардепом від БПП в оточенні Петра Порошенка.
  • ТОВ «Евродор» Наталії та Геворга Авєтісяна, сина екс-депутата Ізмаїльської райради від Партії регіонів Артака Авєтісяна, отримає ще 197,21 млн грн.

В усіх випадках на заробітну плату і прибуток відведено менше ніж по відсотку.

Переможці змагалися лише між собою, причому ніхто не знижував ціну під час аукціонів, окрім «Полтавабудцентру» в одному переможному випадку. Також на один з виграних «Ростдорстроєм» тендерів прийшла вищезгадана фірма «ПБС», однак її відхилили за відсутність документального підтвердження володіння двома автогудронаторами та довідку про наявність механізмів, яка повторювала довідку про наявність обладнання та матеріально-технічної бази.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також