Як правильно носити маски: 5 важливих порад

Медичні маски на сьогоднішній день все ще залишаються дефіцитом. Чимало українців намагаються шити маски вдома з марлі або бинтів. Найпростіші робляться з 4-х шарів. Деякі медики вважають, що краще робити з 16, а то і з 32 шарів. При пошитті прикладіть маску до обличчя і переконайтеся, що можете легко дихати.

До сих пір ведуться суперечки про те, наскільки доцільно носити маски здоровій людині. Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує захищати обличчя тільки, якщо ви чхаєте або кашляєте. Або ж надаєте допомогу людині з підозрою на коронавірус.

Лікарі, які знаходяться в безпосередньому контакті з хворими, носять не одноразові маски, а респіратори №95 і FFP2. Цифра 95 означає, що такі засоби захисту фільтрують 95% повітря і не дають проникнути мікроскопічним частинкам, які більші за 0,3 мікрона. На даний момент є дані, що розмір вірусу COVID-19 в середньому становить трохи більше 0,1 мікрона.

"Якщо вам спокійніше перебувати у масці, то носіть її. Хоча б для того, щоб не торкатися руками обличчя. Але у жодному разі не носіть одноразову маску повторно. Тим більше не періть її, не мийте. Марлеві маски можна прати, але перед повторним застосуванням обов'язково пропрасуйте праскою", – говорить терапевт Валентина Андрейченко.

Якщо ви носите одноразові маски, то дотримуйтеся правил, які рекомендує ВООЗ:

  • Перед тим як надіти маску, обробіть руки спиртовмісним засобом або вимийте їх з милом.
  • Одягніть маску так, щоб вона закривала ніс і рот без зазорів між особою і маскою.
  • Не торкайтеся маски під час використання. У разі дотику обробіть руки спиртовмісних засобом і вимийте їх з милом.
  • Щойно маска стає сирою або мокрою, замініть її на нову, і не використовуйте одноразові маски вдруге.
  • Щоб зняти маску: зніміть маску, тримаючись за пов'язки ззаду (не торкаючись до передньої частини маски). Відразу ж викиньте в контейнер для відходів. що закривається. Обробіть руки спиртовмісним засобом або вимийте їх з милом.

МОЗ закликає: при перших симптомах респіраторних захворювань обов'язково зателефонуйте сімейному лікарю. Залишайтеся вдома! Самоізоляція – найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини