Як херсонцям перевірити законність походження ялинки

Т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич підписала наказ про заходи щодо забезпечення охорони хвойних насаджень від незаконного вирубування в новорічний період 2017 року.

Лист  щодо запобігання незаконній заготівлі та реалізації новорічних ялинок був направлений  начальникам облуправлінь лісового та мисливського господарств і лісгоспів.

«Рейдові бригади держлісохорони будуть спільно з працівниками Нацполіції та Держекоінспекції, громадськими інспекторами з охорони довкілля, громадськістю та представниками ЗМІ виявляти правопорушників»,- відзначила Христина Юшкевич. Обсяги, місця реалізації та ціни на новорічні ялинки будуть доведені до громадян на сайтах облуправлінь лісомисливського господарства та лісгоспів. «Громадяни зможуть купувати ялинки прямо в державних лісгоспах. Це буде значно дешевше, ніж на ялинкових базарах. Наприклад, у Житомирській області середня ціна за погонний метр складатиме в середньому 30 гривень. Також можна буде перевірити законність походження ялинки он-лайн», – цитує слова  т.в.о. Голови Держлісагентства прес-служба відомства.

В агентстві зазначають, що до 2014 року маркування новорічних ялинок проводилося бирками, які виготовлялися з пластику. Враховуючи необхідність здешевлення процесу маркування, а також на виконання урядових рішень щодо організації роботи в умовах максимальної економії державних коштів, було знайдено значно вигіднішу альтернативу  – самоклейні етикетки. Це дозволило майже в три рази скоротити витрати на маркування ялинок – з 1,75 грн за бирку до 0,63 грн за самоклейну етикетку.

Самоклейні етикетки виготовляються зі спеціального паперу, що унеможливлює їх повторне використання.

Самоклейні етикетки містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих код, який заноситься до єдиної системи електронного обліку деревини. Перевірка законності походження ялинки відбуватиметься шляхом введення номеру із самоклейної етикетки, яка прикріплена до ялинки, на сайті http://www.ukrforest.com.

У випадку, якщо інформація на сайті відсутня – це може свідчити про сумнівне походження ялинки.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини