Уламки "Титаніка" відтепер - під захистом Лондона і Вашингтона

Через майже 17 років після підписання набула чинності угода між США та Великобританією про особливий захист уламків затонулого понад століття тому "Титаніка".

Доступ туристів та дослідників до місця катастрофи обмежать.

Про це повідомляє Українська служба DW.

Відтепер уламки затонулого понад сто років тому корабля "Титанік" перебувають під особливою охороною Великобританії та США.

У вівторок, 21 січня, набула чинності угода між двома країнами, згідно з якою доступ дослідників та туристів до решток корабля, що перебувають у міжнародних водах на дні Атлантичного океану, має бути обмежений. Про це заявила представниця уряду Великобританії Нусрат Гані, яка відповідає за питання морського транспорту.

Уламки повинні бути захищені з відповідною "чуйністю та повагою" до півтори тисячі загиблих під час катастрофи корабля, наголосила Гані. За її словами, дедалі більше занепокоєння викликає те, що відвідувачі місця затоплення корабля забирають з собою артефакти, залишають сміття чи навіть без дозволу встановлюють пам'ятні таблички про загиблих.

До цього часу рештки "Титаніка" охоронялися лише конвенцією ЮНЕСКО. Великобританія та США підписали угоду про охорону уламків корабля ще в 2003 році, але Сполучені Штати ратифікували її лише у листопаді минулого року.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...