Підтримати нас

Тринадцятий “Лютий”: стіна Майстра і нові враження

Автор статті
15 лютого 2021 16:00
889
Поширити:

Рівно 12 років тому, в лютому 2009-го, в Херсоні відбувся перший Локальний театральний фестиваль "Лютий/Февраль", заснований молодим тоді ще творчим об'єднанням - Херсонським центром імені Всеволода Мейєрхольда. Тоді захід провели за один день і складався він із семи коротких сценічних фрагментів, поставлених сімома різними режисерами.

З роками формат фестивалю неодноразово змінювався: свого часу він був навіть міжнародним і відбувався в різних локаціях, викликаючи значний інтерес у публіки. Змінювалася навіть назва заходу: пізніше його називали "Лютий/Лютий", а зараз, у 2021 році, коли фестиваль у Херсоні - уже втринадцяте, він став просто "Лютим".

Незмінними залишаються дві події, які організатори проводять, по-перше, 2 лютого - у день розстрілу Всеволода Мейєрхольда, а, по-друге - 9 лютого, у день, коли режисер відзначав свій день народження. 

У цей день, за традицією, зібравшись біля стіни будинку, де жив один із засновників нової драми і нового театру і де встановлено меморіальну табличку в  пам'ять про нього, херсонські "мейерхольдівці" читають уривок з "Трьох сестер" Чехова. "Трьох сестер", вистави, що стала першою, яку поставив режисер у нашому місті на початку минулого століття.

Не став винятком і нинішній "Лютий".

Крім того, також за традицією, на фестивалі проводяться читки п'єс сучасних драматургів. 

13-го лютого в приміщенні благодійної організації "Інша", за погоди, яка якнайкраще відповідала назві фестивалю, слухачі ознайомилися з новими текстами херсонських авторів Ігоря Носівського, Євгенія Марковського та Артура Сумарокова.

Євген Марковський презентує свій текст “Просто людина”. Фото Ігоря Носовського

Як завжди для "нової драми", усі три епізоди викликали суперечливі відгуки, але навряд чи когось вони залишили байдужими.

На читанні пєси Ігоря Носовського “Цвяхи”. Фото Андрія Мая

Завершився цей відрізок "Лютого" вже пізно в ніч на 14-е (коли настав День Святого Валентина) показом авторського спектаклю Андрія Мая "Ніч. Кохання".

Але на цьому програма цьогорічного фестивалю не закінчується: в кінці місяця організатори обіцяють запропонувати увазі всіх охочих (усі заходи на фестивалі - безкоштовні) програму "Нова форма", яку курує соціолог, режисер і драматург Микола Гоманюк.

Члени Херсонського центру імені Всеволода Мейєрхольда біля меморіальної дошки в пам'ять режисера читають уривок з п'єси Антона Чехова “Три сестри”. Фото Віктора Бикодира

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ