Низькопрофільні шини: переваги та недоліки

На сучасному ринку автогуми діє досить складна система класифікації. Покришки діляться на групи та категорії в залежності від їх будови, властивостей та можливостей. Щоб автомобілістам було простіше зорієнтуватися у всьому цьому розмаїтті, виробники використовують спеціальне маркування. Для позначення висоти профілю призначені написи standard, performance та high performance. Перевести їх можна як стандартні, з низьким профілем та ультра низькопрофільні (спортивні).

Специфіка низькопрофільної гуми

Чим менше відношення висоти профілю шини до його ширини, тим більш високу динамічність, маневреність та керованість отримують колеса. Сьогодні низьким вважається профіль, який заввишки становить менше 55% від ширини. Зрозуміти, якою є висота конкретної покришки, можна за її типорозміром. Наприклад, у маркуванні 225/45 R18 цей параметр ховається за другою цифрою. Тобто фактично цей профіль має висоту 45%.

Головною властивістю низькопрофільних моделей є швидкість. Вся конструкція цих коліс розроблена для того, щоб водій міг повністю розкрити потенціал свого потужного автомобіля. Можна помітити, що виробники присвоюють низькопрофільним шинам високі швидкісні індекси: H або V, що відповідає швидкісному ліміту 210 і 240 км/год. Спортивні колеса мають ще більш вражаючі характеристики. Вони здатні розганятися до 270 і навіть 300 км/год, у їх типорозмірах присутні індекси W та Y. Для порівняння - звичайні стандартні легкові шини найчастіше отримують індекс Т (190 км/год). Вони добре показують себе на міських дорогах та міжміських трасах, тому що їх плюсом стає витривалість та стійкість до навантажень. В інтернет-магазині INFOSHINA.com.ua представлена чудова колекція моделей з низьким та ультра низьким профілем. Продукція надана найкращими виробниками та захищена гарантією. Зручна система фільтрів дозволить легко знайти ідеальну гуму для будь-якої авто марки.

Плюси та мінуси автошин з низьким профілем

Усі ключові властивості низькопрофільних покришок безпосередньо пов'язані з особливостями їхньої конструкції. Щоб забезпечити таким колесам достатнє наповнення повітрям та гідний рівень тиску, розробники проектують для них збільшену ширину.

В результаті неминуче зростає площа контактної плями із дорогою. Це, у свою чергу, свідчить про те, що водій отримує більше контролю над транспортним засобом. Оскільки низький профіль вказує на шини зі спортивною спрямованістю, інженери розробляють для них специфічний дизайн. Найчастіше він не містить блоків у центральній зоні, лише поздовжні ребра жорсткості із суцільною поверхнею. У поєднанні з кільцевими дренажними каналами такий протектор гарантує високу курсову стійкість, динамічність та знижений опір коченню.

Плечові області шин з низьким профілем оснащені великими блоками із заокругленими верхніми гранями. Варто відзначити, що каркас цих коліс м'якший відносно шин зі стандартною висотою. Сукупність цих факторів гарантує автомобілю вражаюче високу маневреність, поперечну стійкість та швидку реакцію на рухи керма. Низькопрофільна гума ідеально точно входить у повороти і показує хорошу керованість в екстрених ситуаціях.

Однак цей вид коліс, все ж таки, не позбавлений недоліків. Через те, що їх профіль має малу висоту, покришки легко пошкодити. Експерти та виробники рекомендують їздити на них тільки якісними, рівними і твердими дорогами. З цієї причини низькопрофільні моделі не можуть похвалитися високими амортизаційними характеристиками. Автомобілісту, який робить вибір на користь «тонких» шин, варто підготуватися до шуму в салоні та загального зниження комфорту.

Покришки даного типу можуть створювати надлишкове навантаження на підвіску, тому водієві варто частіше її перевіряти. Зрештою, за відсутності гідропідсилювача керма він може помітити, що керувати авто стало важче.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...