Молодь Херсона прагне «живої» Суворівської

Молодь Херсона прагне «живої» Суворівської

Ми вже писали про проєкти для молоді, що реалізує місцева громадська організація «Глобальний погляд». П’ятий рік поспіль ця команда не змінює свого «молодіжного» курсу і пропонує «молодій» частині нашої громади перспективи для поступу, а «досвідченій» –  нові можливості розвитку філантропії.

Так, проведенням першого в Херсоні Аукціону проєктів, завершився у вересні проєкт «Акселератор молодіжних ініціатив». Не менш цікавим публічним заходом у кінці листопада фінішує ще один проєкт «Зупинка_Суворівська: переосмислення вуличного простору». Це буде відкрита Zoom-конференція, присвячена презентації проєктів дизайну «оживлення» вулиці Суворова, запропонованих креативною молоддю. Тобто, усі охочі зможуть долучитися до цієї конференції і почути-побачити, яка ж вона, наша люба Суворівська, очима молодих херсонців. 

А тепер найважливіше про проєкт «Зупинка_Суворівська: переосмислення вуличного простору» (декому для розуміння, а декому, можливо, і для подальших ідей):

1) Це освітній молодіжний проєкт  поєднує урбаністику, архітектуру, історію, краєзнавство, культуру з проєктним менеджментом і соціальними ініціативами. Тому в ньому беруть участь студенти, що навчаються за професіями, дотичними до цих питань, які прагнуть втілювати інноваційні проєкти розвитку міських територій у Херсоні (у проєкті 16 учасників – переважно, архітектори і містобудівники, дизайнери середовища та фахівці з туристичного обслуговування);

2) Учасники набувають необхідних знань з урбаністики і краєзнавства, переосмислюють історичне минуле нашого міста та напрацьовують інноваційні рішення щодо сучасного розвитку простору першої пішохідної вулиці Херсона імені О. В. Суворова (щоб архітектура і територія вулиці не стали «мислити» себе окремо від людей, для яких, взагалі-то, і призначені);

3) Колаборація з ментором-фахівцем з Європейського Союзу (урбаністом Павелом Яворським), а також місцевими експертами (архітектором Андрієм Луциком і краєзнавцями Єгором Сидоровичем та Олексієм Макієнко), допомагає учасникам розробити проєкти дизайну вулиці Суворова з урахуванням її історичного бекграунда, що можуть бути запропоновані до громадського бюджету нашого міста.

4) Проєкт нетривалий, зате динамічний. За два з половиною місяці активної фази встигли чимало: пішохідна екскурсія «Суворівська: мандри в минуле»; квест «Архітектурний пазл Суворівської»; творчий диспут-краєзнавча реконструкція «Побут та звичаї суворівської публіки»;  онлайн-резиденція ментора з ЄС і воркшоп від нього «Жива вулиця Суворова»; воркшоп «Від ідеї до моделі»; тренінг «Урбаністика: від об’єднання людей до комфорту в місті». Попереду тільки проєктна майстерня, акселераційна студія і командна презентація проєктних пропозицій на платформі «Акселератор молодіжних ініціатив», що діє в Арт-клубі МассОн більше року;

5) В учасників проєкту завдання хитромудре – вигадати, як «оживити» Суворівську в сучасних урбаністичних «традиціях», не порушивши її автентичність. Тому всі ідеї дизайну вуличного простору мали ґрунтуватися на низці принципів: загальнодоступність (інклюзія); функціональність (зручність використання); комфортабельність; комунікабельність (соціалізація) та історичний бекграунд. Було б непогано, щоб чиновники теж знали ці принципи і керувалися ними, приймаючи рішення про нові забудови чи трансформації міських просторів. А ще хотілося б, щоб запитували нашу думку – думку жителів вулиць, кварталів, мікрорайонів Херсона.

Більше інформації  на веб-сайті ГО «Глобальний погляд» і на офіційній сторінці організації у мережі Фейсбук. Підписуйтеся і стежте за нами.  

*Проєкт «Зупинка Суворівська: переосмислення вуличного простору» підтримує Європейський Союз за програмою Дім Європи.

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...