Міноборони переглянуло розмір і умови виплати матдопомоги

Виключно у разі смерті близьких родичів, захворювання на онкологічні та інші складні хвороби... – Міністерство оборони змінило розмір, умови та порядок виплати військовим матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Нагадаємо, що цьогоріч військовим відчутно зменшили розмір цієї допомоги (до 20 разів!) – якщо в попередніх роках її максимальний розмір дорівнював місячному грошовому забезпеченню, то на 2020 рік його встановили лише у розмірі одного окладу за званням (530-1500 грн). Якщо раніше солдат міг розраховувати на 10 000 грн, тепер лише на 500.

Оприлюднення відповідного наказу Міністерства оборони викликало що викликало широкий резонанс, а Міноборони пообіцяло змінити наказ, що й відбулось вчора, 4 березня.

Так, згідно з новою редакцією наказу, матеріальна допомога у розмірі місячного грошового забезпечення виплачуватиметься військовим виключно за наявності низки підстав:

  • смерті дружини (чоловіка), батьків, дітей військовослужбовця;
  • порушення стану здоров'я військовослужбовця, перебування його на лікуванні, реабілітації, що підтверджено відповідними медичними документами (виписний епікриз, довідка про захворювання, постанова ВЛК), а саме:
    • онкологічне захворювання (хірургічне лікування, променева та (або) хіміотерапія;
    • захворювання на туберкульоз, ВІЛ/СНІД, вірусний гепатит В,С;
    • вибуття на довготривалу реабілітацію (більше одного місяця) внаслідок травм, захворювань нервової, серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату та інших захворювань органів і систем з тяжким перебігом або наслідками, що потребують проведення багатоетапного хірургічного лікування, протезування втраченої кінцівки (кінцівок), ендопротезування, трансплантації органів, індивідуального догляду, протирецидивного лікування з довготривалим застосуванням дорогих лікарських засобів.

Решті військовослужбовців, які не мають зазначених підстав допомогу виплачуватимуть в розмірі окладу за військовим званням (530-1500 грн).

Документ також передбачає погодження наказів про виплату матеріальної допомоги командувачем виду військ (сил, окремого роду військ), або начальниками інших відповідних органів військового управління.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини