Чи насправді зірки падають

У темний час доби іноді можна побачити, як в небі падають зірки. Усім відома прикмета, пов'язана з цим явищем: побачивши зірку, що падає, обов'язково потрібно загадати бажання, поки вона летить. Вважається, що в цьому випадку бажання обов'язково збудеться. Але чи дійсно падають зірки? І чому це відбувається? Давайте ми з вами послідовно відповімо на всі ці запитання.

Отже, те, що всі люди приймають за зірки, які падають, — це всього лиш порівняно дрібні камінчики, які летять з космосу. Вони називаються метеорами. Саме їх ми помилково приймаємо за зірки.

Наближаючись до нашої планети, ці камені стикаються з повітряною оболонкою Землі і при цьому так сильно розжарюються, що починають світитися, як зірки. І, не долетівши до Землі, вони згорають і гаснуть.

У тому випадку, якщо частина метеора все ж досягає поверхні землі, то її називають метеоритом. А дуже яскраві метеори називаються болідами.

В атмосфері Землі за добу можуть виникнути сотні мільйонів таких метеорів. Загальна їхня маса становить тисячі тонн на добу.

Крім метеорів, протягом доби на Землю потрапляють також близько 100 тонн пилових частинок. Але вони занадто дрібні, щоб викликати появу метеорів, видимих ​​людському окові.

Протягом року є такі дні, коли метеори з'являються на небі набагато частіше, ніж зазвичай. У цей час за одну годину можна спостерігати падіння десятків тисяч метеорів. Учені називають таке явище метеорним потоком, а в народі воно називається зоряним дощем.

Астрономи з'ясували, що метеорні потоки виникають тоді, коли наша планета Земля перетинається з пиловими частинками, утвореними від руйнування комети. Річ у тому, що коли комета наближається до Сонця, вона нагрівається від його променів і втрачає речовину, з якої складається. Під дією сили тяжіння планет за кілька століть ці частинки утворюють витягнутий рій (як-от рій комарів) уздовж орбіти комети. І ось якщо Земля перетинає цей потік, то ми можемо спостерігати зоряний дощ щороку.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Джерело: Тут цікаво
Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...