Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Знищенна Каховська ГЕС, Запорізька атомна електростанція та Кінбурнська коса. Що пропонує США для припинення російської агресії?

Поширити:
25 квітня 2025 17:54
293
ЗСУ
Фото: Генштаб ЗСУ

Представник США Стів Віткофф на переговорах у Парижі 17 квітня представив європейським чиновникам документ з низкою пропозицій щодо припинення війни Росії проти України. У ньому зазначено, що Америка визнає контроль РФ над Кримом, Луганщиною та частинами окупованих територій Херсонської, Запорізької та Донецької областей.

Текст опублікували на сторінці агентства Reuters.

Згідно з ним, США пропонують припинення вогню. Після чого “обидві сторони негайно  починають переговори щодо технічного впровадження”. Україна має отримати гарантії безпеки. Держави-гаранти будуть спеціальними групами європейських держав і охочих неєвропейських держав. Також країна має право вступити до Європейського Союзу, але до НАТО “не буде прагнути”.

Окрім цього, США "де-юре" визнає контроль Росії над Кримом, а "де-факто" – Луганської області (у документі загадано як "Луганськ") і частинами Запорізької, Донецької та Херсонської областей.

За планом США, Україна відновлює контроль над окупованими частинами Харківської області, над Запорізькою атомною електростанцією через контроль та адміністрування з боку США та Каховською греблею.Також Україна отримує контроль над Кінбурнською косою та безперешкодний доступ до Дніпра.

Окрім цього, санкції проти РФ, які були накладені внаслідок російської агресії з 2014 року, будуть зняті

The Telegraph повідомляє деталі вимог з п’яти пунктів від України, показуючи, що все ще залишаються основні розбіжності з планом із семи пунктів Америки.

У центрі вимог: Крим – українська земля, анексована російськими військами у 2014 році – офіційно не визнається російською. Визнання російського контролю там порушило б центральний принцип міжнародного права – жодна країна не може анексувати територію іншої – і порушило б українську конституцію.

Вимоги, з яким ознайомився The Telegraph, чітко показує, що Україна сподівається фактично позбавити будь-якого офіційного міжнародного визнання російського суверенітету над Кримом або іншими окупованими територіями.

Речника МЗС України Георгій Тихий 25 квітня заявив, що на переговорах у Лондоні українська делегація підтвердила свої три принципові позиції для мирного врегулювання війни Росії проти України. Перша – Україна ніколи не визнає жодну частину своєї території як російську. Друге – Україна ніколи не погодиться на будь-яке обмеження армії, оборонних спроможностей, оборонної промисловості чи військової допомоги від партнерів. Третя позиція полягає в тому, що жодна держава не має права накласти вето на членство України в НАТО чи Європейському Союзі.

  • Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що і Україна, і Росія повинні будуть відмовитися від деяких територій, які кожна зі сторін зараз контролює.
  • Раніше аналітики писали, що очільник Кремля Володимир Путін не має наміру закінчувати війну, доки Україна не капітулює. Він не зацікавлений у мирній угоді, яка вимагає від Росії відмовитися від своїх початкових військових цілей. Також вони пишуть, що будь-яку потенційну угоду про заморожування фронту на нинішніх позиціях без повного контролю над Луганською, Донецькою, Запорізькою та Херсонською областями Росія може використати для досягнення більших територіальних вимог. Особливо якщо вона передбачає мораторій на отримання Україною військової допомоги Заходу.
  • Під час засідання Ради Безпеки ООН 17 лютого постійний представник Росії Василь Небензя знову повторив вимоги Кремля, аби Україна поступилася 30% територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, які не окуповані. Окрім того, російські офіційні особи, які беруть участь в переговорах зі Сполученими Штатами, наполягають на здачі Росії підконтрольних Україні населених пунктів Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://vgoru.org/support-us

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів