Ось тут більш детально треба розповісти про Доманівку - селище міського типу, якому долею адміністративного устрою було визначено стати центром однойменного району. На відміну від сусідньої Врадїївки, яку ще кілька років тому обговорювала вся країна, цей населений пункт малопомітний. Їх повязує хіба що дорога до обласного центру – вщерть розбитий шлях, відновлювати який ніхто не збирається. Єдина можливість дістатися цивілізації – проїхати 40 кілометрів в сторону Вознесенська через Олександрівське водосховище.
Саме через нього у 2008 році держава в останне допомогла Доманівському району. Тоді за рахунок коштів так званої Ташликської програми було виділено мільйон гривень. Ці гроші пійшли на реконструкцію адмінбудівель, дитячих садків, будинків культури та дільничої лікарні.
Так й жили собі, як ті діти. Нагадали про себе – голова обласної державної адміністрації Микола Круглов, земляк, дав грошей на газ. Вдруге нагадали – дали на школу. А коли він пішов з посади, наступні заговорили інакше: «А вам давали туди кошти».
За відсутності потужних підприємств, єдиними роботодавцями залишаються сільгоспвиробники, і за таких умов чимало молоді виїзджає на заробітки.
Це - територія, де ще за радянських часів люди жили надією, що їм хтось допоможе у вирішенні їх проблем. Тому й до процесу децентралізації влади на початку проведення реформи не віднеслися як до можливості щось докорінно змінити. Планували усе зробити за принципом: один район – одна громада.
Але щось пішло не так, і у вересні 2016 року внаслідок об'єднання Петропавлівської сільської ради, Царедарівської сільської ради та Доманівської селищної ради була утворена Доманівська обєднана територіальна громада. Таким чином, селищна рада взяла на себе відповідальність за 10 сіл. Крім самої Доманівки - Забари, Зброшкове, Казаринське, Копані, Олександродар, Петропавлівка, Сила, Царедарівка, Чорталка.
Таким чином нову машину зібрали. А де взяти для неї двигун? Отут і подумали при Ірину Святченко.