Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

З 2 серпня люди на Землі почнуть жити в борг

Vgoru
Автор
Поширити:
31 липня 2017 10:18
768

Екологи розрахували щорічну межу допустимого використання ресурсів нашої планети. І цю межу люди постійно порушують, пише Deutsche Welle.

Методика, яку застосовують вчені з Global Footprint Network, групи екологів в американському місті Окленд, вимірює поновлювані ресурси планети. Вона дозволяє точно розрахувати день в році, з якого Земля вже не в змозі відновити спожиті людиною ресурси – і коли люди починають руйнувати своє середовище проживання.

2017 року ця "точка неповернення" припадає на 2 серпня. Таким чином, в поточного року люди споживуть всі поновлювані за рік ресурси Землі на 6 днів раніше, ніж 2016-го.

Ще чіткіше негативна тенденція видна порівняно з 80-ми роками ХХ століття. Якщо 1987 року "межа відновлюваності" припала на 19 грудня, то пізніше вона послідовно і страхітливо рухалася від кінця року до його середини. Так, 2011 року людство поглинуло всі поновлювані ресурси до 27 вересня.

Тому якраз 2 серпня ціла низка екологічних організацій в Німеччині має намір провести спільну акцію перед Бранденбурзькими воротами в Берліні. Мета акції – нагадати, що людство споживає більше деревини, рослин, продуктів харчування, риби і всього іншого, ніж водойми, ліси і поля в змозі створити і відновити самостійно.

"Планета – це не інтернет-магазин з нескінченними запасами товарів. Супермаркет під назвою Земля спорожнів, – попереджає Крістоф Реттгерс з молодіжного об'єднання екологів. – Все, що ми споживемо цього року після 2 серпня, вкрадено у майбутніх поколінь. Завдання політика – не допустити цього".

 

Для задоволення запитів сьогоднішнього людства потрібно 1,7 планети Земля

Причому з ростом населення планети зростає і споживання вуглеводнів, продуктів харчування, води. Як чисто математично підрахували вчені, для задоволення запитів сьогоднішнього людства потрібно 1,7 планети Земля.

"Якщо ми не зупинимося, то до 2030 року знадобляться вже дві планети, до 2050 року – цілих три", – б'є на сполох Юрген Кірш з німецького відділення Greenpeace.

Згідно з підрахунками вчених, більше 80% населення планети проживає в країнах з неблагополучною екологічною обстановкою. Причому емісія парникових газів становить більшу частину – до 60% – від загального негативного впливу на навколишнє середовище.

"І якщо вдасться скоротити ці викиди хоча б наполовину, то ми зможемо посунути "кордон відновлюваності" відразу на 3 місяці назад", – пояснює Матіс Вакернагель з Global Footprint Network.

Основними адресатами закликів екологів є уряди. Але і кожна людина може внести свій невеликий внесок в розумніше використання ресурсів планети. Як зазначив в інтерв'ю агентству KNA Андреас Шмідт, представник екологічної ініціативи католицької церкви Німеччини, "кожна людина може сприяти тому, щоб "межа відновлюваності" пролягала не коли-небудь влітку, а ближче до кінця року".

Досить навіть малих справ: не кожен день їсти м'ясо, купувати екологічні продукти, перераховує Шмідт. "Я розумію, що такі продукти дорожчі за звичайні. Але коли я бачу, що машинне масло коштує дорожче звичайного рослинного масла, я розумію, що є в житті інші сфери, крім харчування, де можна економити", – зазначає представник церкви. Інакше, нагадує він, на нас чекає сумна доля: "Ми всі просто зникнемо".

 

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів