Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Європа починається з парковок

Поширити:
13 березня 2016 13:00
259

На думку міських депутатів, паркувальна сфера Херсона, м’яко кажучи, не допрацьовує.

Питання про діяльність Комунального підприємства “Сервіс-Центр” і доходи від парковок, за пропозицією голови “транспортної”  комісії міськради Єгора Устінова, внесли до порядку денного новорічної сесії міськради. На думку  обранця, місто від парковок недоотримує декілька мільйонів. Тому  вирішили  створити нове підприємство, яке збиратиме гроші за те, щоб “постояти”. На сесії у лютому цього року мали розглянути питання про створення такого підприємства. Але з порядку денного його зняли. Коли розглянуть знову – невідомо. Можливо, після висновків робочої групи, яку створили 2 березня.

Можна багато говорити, як досягти прозорості в роботі парковок. Але під час дискусій варто не забути маленький нюанс. Аби змінити ситуацію, потрібно змінити відповідні закони. І чітко прописати в них усі правила “гри”  як для операторів, так і для водіїв. Саме це і збираються зробити народні обранці. Ще 4 грудня минулого року група депутатів Верховної Ради зареєструвала законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері паркування транспортних засобів”.  Що вони пропонують?

Змінити систему

Як сказано у пояснювальній записці, існуюча система не відповідає “ні потребам учасників дорожнього руху, ні вимогам населення, ні європейським стандартам у цій сфері”. Чому? Причина у недосконалих правилах паркування, які прописані в законах.  Аби це виправити, депутати пропонують низку змін.

Крок перший – закони. Щоб перейти на європейські стандарти, треба внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та законів України “Про дорожній рух”, “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про страхування”, “Про Національну поліцію”.

Крок другий – конкретика. У проекті закону передбачається запровадження режиму фото- та відеофіксації порушень правил паркування, обов’язкові штрафи за ці порушення. Також уведення обов’язкової вимоги щодо обладнання паркувальних майданчиків платіжними терміналами або паркоматами на відстані до 100 метрів від відповідного майданчика. Водіям доведеться звикати до нових контролерів. Мають з’явитися інспектори паркувального простору. Саме вони залишатимуть постанови про порушення на лобовому склі. А якщо потрібно – то і забирати авто на штрафмайданчик.

Майже усі зміни потребують коштів. Де їх узяти? Автори законопроекту запевняють, що це не коштуватиме державі та міським громадам ні копійки. Потрібно знайти інвесторів. Саме так міста зможуть заробляти. Якщо ці зміни підтримають, то тільки Київ до 2020 року має заробити на парковках близько мільярда. Зараз ця цифра складає 70 млн., тобто майже 6 млн. щомісяця. У Херсона цифри скромніші.  Протягом січня цього року херсонські платники податків заплатили до бюджету 133,5 тисячі гривень збору за місця для паркування транспорту.

Порушив – плати

На водіїв чекають і нові штрафи за неправильне паркування. Якщо ви залишили  авто на парковці більше, ніж на 10 хвилин, то маєте заплатити. Не зробите цього, вас покарають гривнями. А саме – вартість години парковки помножена на 20. Для Херсона це 100 гривень. Якщо залишите авто на парковці для людей з обмеженими можливостями – 150 гривень штрафу. Відповідальні посадові особи не належно утримують парковку? Мають сплатити від 510 до 850 гривень. Немає паркомату чи платіжного терміналу? Сплатіть від 680 до 850 гривень штрафу.Ви не сплатили штраф протягом місяця? На вас чекає пеня – сума штрафу, помножена на два.

Стояти заборонено

У певних випадках ви можете просто не знайти своєї машини на паркувальному майданчику. Її завантажать на евакуатор та відвезуть до штрафмайданчика. Як це може статися? Законотворці прописали цілу низку причин: якщо ви заважаєте руху громадського та іншого транспорту, стоїте на зупинці громадського транспорту, на залізничному переїзді, на пішохідних переходах, перехрестях, дуже близько до ремонту доріг. Машину повернуть вам одразу після сплати штрафу.До речі, будь-який водій зможе отримати на електронну пошту відео, на якому зафіксовано його неправильне паркування. Для цього потрібно буде написати заяву до уповноваженого підрозділу Національної поліції.Якщо цей закон підтримають, то він набере чинності через 30 днів з дня опублікування. За цей час Кабмін мусить розробити та затвердити усі необхідні  нормативно-правові акти та спустити їх на місця.

Коли це станеться – ніхто сказати не може. А 2 березня 2016 року до Закону додали висновок Головного науково-експертного управління. Воно рекомендує повернути документ на доопрацювання.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів