Підтримати нас

World Press Photo 2024: серія знімків із наслідками після підриву Каховської ГЕС покажуть у Києві

10 жовтня 2024 10:19
64
Поширити:
З проєкту Йоганни Марії Фріц "Гребля Каховської ГЕС: повінь у зоні бойових дій". Надано організаторами. Фото зі сторінки Суспільного

У Києві покажуть 129 фотографій, що документують війну, протести, міграційні й кліматичні кризи тощо. Серед них проєкт Йоганни Марії Фріц "Гребля Каховської ГЕС: повінь у зоні бойових дій" та роботи фотографки Юлії Кочетової "Війна – це особисте".

Про це повідомляють Суспільне Культура та Divoche.Media.

Виставку відкриють 24 жовтня у Національному центрі Олександра Довженка. Вона триватиме до 17 листопада.

Зазначається, що українська фотографка Юлія Кочетова перемогла у категорії "Відкритий формат". Проєкт Йоганни Марії Фріц "Гребля Каховської ГЕС: повінь у зоні бойових дій", зроблених у момент евакуації цивільних під час повені, відзначили в Європейському регіоні.

"Ці відібрані роботи є свого роду гобеленом нашого сучасного світу, зосередженим на зображеннях, які, на нашу думку, створені з повагою та чесністю, здатні говорити універсально та відгукуватися далеко за межами їхнього походження", зазначає Фіона Шилдс, керівниця відділу фотографії The Guardian та голова глобального журі конкурсу World Press Photo 2024.

Вхід у перший день – вільний. Надалі вартість вхідного квитка для дорослого – 100 гривень, пільгового квитка – 50 гривень (школярі, студенти, пенсіонери), благодійного квитка – 1 гривня (для дітей до 10 років, членів FIAF та ICOM, партнерів «Довженко-Центру», осіб з інвалідністю 1–2 групи, учасників бойових дій).

  • Військові РФ підірвали Каховську ГЕС 6 червня 2023 року. Через це було затоплено 600 км² території Херсонщини. У населених пунктах, розташованих вище греблі Каховської ГЕС, виникла проблема з питною водою.
  • ООН оцінювало, що Україна зазнала збитків на суму майже $14 мільярдів через руйнування греблі Каховської ГЕС. 
  • Ліквідація наслідків підриву Каховської ГЕС завершилася 30 серпня 2023 року. Постраждало 180 населених пунктів Херсонської, Дніпропетровської та Миколаївської областей, у яких проживало майже 900 тисяч людей.
  • На півдні України було підтоплено понад 4 300 будинків та загинуло близько 34 людей.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів