Уряд Колумбії і ліворадикальне угруповання FARC завершили більш ніж півстолітню громадянську війну. Остаточно підписана угода набуде чинності після референдуму.
Влада Колумбії та ліворадикальне повстанське угруповання Революційні збройні сили Колумбії (FARC) підписали у понеділок, 26 вересня, мирну угоду, яка покликана покласти край громадянській війні у країні, що тривала понад півстоліття.
Свої підписи під історичним документом поставили президент Колумбії Хуан Мануель Сантос і лідер FARC Родріго Лондоньо, більш відомий як Тімолеон Хіменес або "Тімошенко". За церемонією підписання спостерігало близько 2,5 тисячі представників інших країн та спеціальних гостей, серед яких були генеральний секретар Організації Об'єднаних Нації Пан Гі Мун та державний секретар Сполучених Штатів Джон Керрі, повідомляє агентство AP.
Хуан Мануель Сантос (л) та Родріго Лондоньо (п) тиснуть один одному руки під час підписання мирної угоди
Під час підписання Родріго Лондоньо вибачився за численні жертви конфлікту та пообіцяв, що його рух братиме активну участь у політичному житті Колумбії "без зброї". "Ми маємо намір виконувати (угоду. - Ред.) і маємо надію, що те ж саме робитиме уряд", - зазначив він. Звертаючись до лідерів FARC зі сцени, президент Сантос заявив, що лише вітатиме участь колишньої повстанської групи у демократичному житті країни, "щойно вони почнуть повертатись у суспільство".
Утім, цей документ остаточно має набути чинності лише у тому випадку, якщо його погодить колумбійський народ на референдумі 2 жовтня. Згідно з останніми соціологічними дослідженнями, прихильники мирної угоди з FARC мають перемогти на голосуванні. Проте деякі експерти застерігають, що процес імплементації може бути ускладнений низькою явкою або незначним відривом одного табору від іншого.
Унаслідок збройного конфлікту в Колумбії між лівими повстанцями, правими воєнізованими формуваннями, наркомафією та регулярною армією з початку 1960-тих років загинули більше 220 тисяч осіб.