Як відбувається нерест на Херсонщині, херсонські рибінспектори дізнаються переважно зі знахідок у браконьєрських сітках.
Про це журналістці "Вгору" розповів головний спеціаліст відділу іхтіології, регулювання рибальства, меліорації та аквакультури Херсонського рибоохоронного патруля Ігор Льовкін.
Так, інспекторам патруля вдалося визначити, що у квітні активно нерестилася щука, у сріблястого карася стадії дозрівання коливалися від III стадії дозрівання до V (активний нерест). На IV підготовчій стадії до нересту були сазани, а лящі лише починали дозрівати. У всіх видів риб самок було більше ніж самців. Співвідношення коливалося від 55% на 45% у лящів, до 65% проти 35% у карасів.
На 1 травня було видно, що щука та плітка вже завершували розмножуватися, сазани й карасі активно готувалися до нересту, а лящі – мали ознаки початкової стадії дозрівання.
У період з квітня по травень зафіксували три випадки вилову осетрових видів риб: два екземпляри стерляді та один гібрид російського осетра.
Температура води у нерестовищах на кінець квітня прогрілася до 10,5°C, але упродовж місяця коливалася від 7,1°C до 17,6°C. Виміряти, чи достатньо у воді кисню для риби, наразі неможливо через бойові дії та нестачу в рибінспекції спеціальних вимірювальних приладів.
Через те, що Каховське водосховище зруйноване, а Дніпро повернулося у своє старе річище, рівень води протягом квітня 2025 року сильно змінювався. То падав на 39 сантиметрів нижче звичайного, то підіймався на 20 сантиметрів. Однак, попри все, оновні мешканці водойм Херсонщини почали нереститися.
За попередніми висновками начальника Херсонського рибоохоронного патруля, риба в нашому регіоні має адаптивний потенціал і добре пристосовується до складних умов. Хоч води стало значно менше, місця для нересту розбилися на окремі ділянки, і площі для відкладання ікри зменшилися, природне відтворення основних видів риб усе ж триває.