Через забруднення водойм і недосконале очищення, вже через 30 років, Україні доведеться імпортувати питну воду.
"У річки скидається багато стічних вод, часто без очищення. Власне і ті очисні споруди, які очищують, уже давно застаріли. Наприклад, очисні споруди Бортницької станції аерації, на яких очищують всі стічні води Києва, були збудовані у 1965 році. І хоча їх пробують оновлювати, схема залишається та ж, що і 50 років тому", – зазначив телеканалу ZIK доктор географічних наук Віктор Вишневський.
Науковці переконують, що навіть на смак нині вже не та вода, що кількадесят років тому. Адже з часом змінюється її хімічний склад.
"Збільшується мінералізація води, збільшується кількість токсичних речовин і для господарських культур, і в цілому для населення хімічних компонентів у воді. Тобто змінюється склад води з гідрокарбонатного до сульфатно-хлоридних, і ця тенденція буде загострюватися", – прокоментував директор Інституту водних проблем НААН Михайло Ромащенко.
Є загроза, яка стосується і поверхневих джерел водопостачання, річок і водосховищ. А також те, що стосується підземних джерел.
Науковці прогнозують, якщо не звернути уваги на проблеми із водою, то за півстоліття Дніпро обміліє вдвічі. Зараз площа Дніпровського водосховища щодня зменшується через водяний горіх, якого неможливо позбутися, бо він занесений до Червоної книги.