Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Укроборонпром подвоїв виробництво в бронетанковому дивізіоні

Поширити:
24 березня 2020 14:15
1,023

У лютому харківське ДП “Завод ім. В.О. Малишева”, що входить до складу Укроборонпрому, виготовило рекордну за останній період роботи кількість танкових двигунів – 10 одиниць.

Це – найбільше завантаженість виробничих потужностей заводу з виготовлення двигунів за останні декілька років. Про це повідомляє сайт Укроборонпрому.

“Наприкінці минулого року за результатами відкритого конкурсу ми змінили керівництво заводу. У чіткій координації з Укроборонпромом нова команда запровадила ринкові підходи до організації виробничих процесів, контроль за кількістю та якістю продукції. У лютому ми побачили результати цих рішень – 10 нових танкових двигунів. Для порівняння, у лютому 2019 року ЗіМ випустив лише 4 таких двигун”, – повідомив генеральний директор Укроборонпрому Айварас Абромавичус.

У березні підприємство планує випуск ще 10 танкових двигунів в рамках контрактних зобов’язань. На заводі запевняють, що карантин поки суттєво не впливає на виконання плану І кварталу 2020 року і відвантаження техніки замовнику відбувається без збоїв.

Варто додати, що на початку нового року бронетанкова галузь почала поступово нарощувати виробництво за різними видами продукції та послуг. За перші два місяці поточного року підприємства концерну бронетанкового дивізіону збільшили виробництво у більш, ніж два рази у порівнянні із аналогічним періодом 2019 року.

Так, наприкінці 2019 року був розблокований контракт на виготовлення БТР-4, завдяки чому вже на початку цього року ХКБМ у 2 рази збільшив обсяг випуску продукції.

Київський бронетанковий завод майже в 4 рази збільшив обсяг ремонтів та модернізації техніки (танки, БТР) за аналогічний період минулого року. У цьому році КБТЗ уже передали збройним силам 31 модернізований танк.

Житомирський бронетанковий завод на початку року збільшив виробництво продукції майже в 10 разів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, а Львівський бронетанковий – у 6 разів.

Чи збережеться така динаміка виробництва – не відомо, адже відсутність рішення за державним оборонним замовленням унеможливлює якісне економічне на виробниче планування у горизонті 3 місяців, вважають в Концерні.

“Бронетанкова галузь цілком залежить від держави, Міноборони – наш замовник номер один, ми виробляємо і ремонтуємо техніку для військових, тому питання державного оборонного замовлення для цих підприємств стоїть дуже гостро. Критично важливо для забезпечення подальшої роботи цих підприємств почати отримувати фінансування за вже виконані контракти. Останні чотири місяці, поки тривало узгодження нового ДОЗ, який цього року є рекордним, усі оборонні заводи жили, фактично, за рахунок експорту, тому що закон не дозволяє розрахунки за виконані контракти без ухвалення ДОЗ. Ми очікуємо, що Міноборони незабаром розпочне укладення нових контрактів з бронетанковими підприємствами і підтримує вітчизняного виробника в таких складних умовах, як зараз”, – підсумував Айварас Абромавичус.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів