Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Україна не буде постачати воду у Крим: реакція Росії

Поширити:
10 серпня 2018 08:30
271

Україна не буде поставляти воду на окупований Крим, заявив постійний представник президента в автономній республіці Крим Борис Бабін.

Чиновник вважає, що за таких умов поступове перетворення півострова на пустелю неминуче, повідомляє НВ.

При цьому, на думку Бабіна, в Криму вистачає води для забезпечення потреб населення. Утім, цього ресурсу недостатньо для забезпечення збройних сил Росії, хімічної промисловості, а також індустріального сільского господарства.

“Екологія - це захист природного середовища. Крим був жовтого кольору до того, поки Україна не дала воду Північно-Кримським каналом. Це штучна споруда, а не екологія, це народне господарство. Не слід підмінювати категорії”, - сказав Бабін.

На початку липня в населених пунктах східного та центрального Криму різко погіршилася ситуація з водозабезпеченням населення. У Сімферополі найближчим часом обмежать подачу води в мікрорайони Верхнє плато і Нижнє плато.

У Судаку подачу води скоротили до двох годин через добу. У червні в Криму оголосили режим надзвичайної ситуації через посуху в Червоногвардійському, Нижньогірському, Первомайському і Радянському районах.

Росіяни хочуть ліквідувати дефіцит

Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв доручив Мінприроди Росії розробити програму ліквідації дефіциту води в Криму. При цьому вирішувати цю проблему російський уряд має намір із залученням Міноборони. Медведєв також доручив окупаційній кримській владі до вересня розробити заходи для стимулювання розвитку агропромислового комплексу півострова.

Утім, з точки зору екології, припинення меліорації призведе до відновлення природного середовища у Криму, вважає еколог Олексій Василюк. За його словами, до 50-х років у північному Криму існувала так звана природна зона сухостеп, Крим там по суті був пустелею.

“Крим стане степами. Якщо у подальшому територію можна буде використовувати, як пасовища, то це добре після такої нещадної експлуатації, яка була”, - зауважив еколог.

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з островом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Як відомо, Північно-Кримський канал починається з Каховського водосховища поблизу Нової Каховки і тече на південь у Причорноморську низовину і Перекопський перешийок до Криму. Будівництво каналу планувалося ще у середині 19 століття. Утім, зрошувальні системи почали зводити лише у 1957 році.

Відкриття першої черги відбулося у 1963 році. Червону стрічку перерізав Микита Хрущов. Спершу вода самоплином почала транспортуватися до Красноперекопська, пізніше у 1965 році - до Джанкоя, 1971 року за допомогою насосних станцій - до Керчі. Будівництво було завершено у 1975 році і здане згодом у експлуатацію станційного водосховища.

Вже перша черга каналу збільшила учетверо зрошувальні площі Кримської області УРСР. Було започатковано риборозведення, закладені садки та виноградники. Врожайність зернових зросла у 5 разів. У 1990 році виробництво зерна і м'яса у порівнянні із 1963 роком збільшилося у 2 рази, молока - у 3, фруктів - у 5.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів