Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

У Херсонському художньому музеї ідентифікували ще одну картину, викрадену окупаційною владою

Поширити:
29 жовтня 2024 10:50
251
Фото: Херсонський художній музей

На фото, зробленому під час незаконного "I Міжрегіонального форуму музейних працівників Новоросії", який проходив 20 та 21 жовтня в Ростові-на-Дону, ідентифікували викрадену з Херсонського художнього музею картину “На вулиці” 1951 року, створену Юрієм Августовичем.

Про це повідомив Херсонський художній музей.

На форумі був присутній окупаційний директор Центрального музею Тавриди Андрій Мальгін. У цьому музеї зберігаються твори мистецтва з Херсонського художнього музею, які були неправомірно привласнені. На фото, яке ілюструвало його виступ, херсонським музейникам вдалося впізнати вкрадену картину.

Юрій Авустович народився на засланні в Магаданському краї, в сім'ї репресованих художників, його мати, Галина Конопацька, киянка за народженням. Митець працював в таких жанрах: живопис, графіка, театрально-декоративне мистецтво. Викрадене полотно «На вулиці» є характерним для творчості художника 1970-80-х років та посідає важливе місце в його роботах.

Працівники музею зазначають, що наразі ідентифіковано 128 робіт, вкрадених окупаційною владою з Херсонського художнього музею. З них 127 перебувають в окупованому Криму, в сімферопольському Центральному музеї Тавриди. Точне місцеперебування ще однієї роботи – невідомо, але є підтвердження з боку окупаційної влади, що вона в них. 

Загальна кількість незаконно вивезених музейних експонатів перевищує 10 тисяч.

  • Перед втечею з міста, наприкінці жовтня – на початку листопада 2022 року, окупаційні війська пограбували херсонський музей, маскуючи свої дії гаслом “збереження культурних цінностей” і називаючи грабунок “евакуацією”.
  • Мародерство в Херсонському художньому музеї за допомогою супутникових фотографій зафіксував Смітсонівський Інститут у США. Вкрадені експонати вивезли до Криму, у Центральний музей Тавриди. Херсонські музейники збирають докази російського злочину.
  • Фольклористка Ярина Сізик та режисерка анімації Марія Духовне Личко у колаборації з Херсонським художнім музеєм започаткували проєкт “Викрадене мистецтво…”, присвячений картинам, незаконно вивезеним росіянами під час окупації. Першою “оживили” картину Михайла Брянського “Портрет дівчини у вишиваній сукні”.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів