До 2 червня щодня, окрім понеділка, з 11:00 до 19:00 у Києві в Українському домі можна відвідати виставку “Небачена Сила”, на якій представлені сучасні рухи ненасильницького опору українців на окупованих територіях у різних формах мистецтва.
Про це стало відомо зі сторінки події у фейсбуці. Вхід на виставку безплатний, проте вхід у Національний центр “Український дім” (Київ. Хрещатик 2) коштуватиме 100 гривень (50 гривень пільговий). На виставці представлені:
секції присвячені рухам Зла Мавка та Жовта Стрічка;
лабіринт “Делаю вид” з плакатами кримського художника Антіка Данова, що передає шизофренічність реальності окупації;
відео Ukraïner із проєкту “Деокупація”;
картонні карикатурні фігури ватажків “лнр/днр” Сергія Захарова, що стояли на вулицях Донецька 2014 року;
нотатки жінок в окупації – Мавок, які дають відсіч;
вірусні меми Максима Паленка;
інтерактивна секція із VR від музейної мережі та “Території терору”; поетична інсталяція від PEN Ukraine;
відеоісторії про поранені об’єкти культури в Тростянці та Охтирці, зафільмовані Музейним кризовим центром у межах проєкту “Поранена культура”;
мистецька експозиція, в якій представлені роботи мисткинь Марії Куліковської, Алевтини Кахідзе, Лії Достлєвої, Юлії По, Еміне Зіятдінової, Діани Берг, Юлії Данилевської, Яни Голуб'ятникової, Альони Маляренко;
стіна солідарності “Залиш свою підтримку опору”.
“Нам усім слід усвідомлювати реальність окупації, де, аби вижити і дати відсіч, доводиться робити дуже сміливі вчинки. Лише розуміючи цю шизофренічну реальність, ми можемо оцінити сміливість хлопців і дівчат, жінок і чоловіків, які знаходять усе більш вигадливі способи чинити опір і зберігати Україну на тимчасово окупованих територіях", – розповідає про цінність виставки Ольга Муха, кураторка проєкту.
В будівлі Херсонського державного університету, що розташована в Івано-Франківську, відкрили виставку листівок “Херсон звідусіль: в тиші я чую відлуння дому”.
18 травня у Києві запрацював відреставрований вітряк родом з Херсонської області. Його створили у кінці 19 – на початку 20 століття в селі Олександрівка.
Медіаплатформа «Вгору» використовує файли cookie для покращення роботи сайту, аналізу відвідувань. Ми також можемо збирати персональні дані, такі як ім’я, ел. пошта чи номер телефону, лише за вашої згоди.