18 травня у Києві запрацював відреставрований вітряк родом з Херсонської області. Його створили у кінці 19 – на початку 20 століття в селі Олександрівка.
Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.
У 1973 році вітряк перевезли до Національного музею архітектури та побуту України, де його планували встановити. Однак, привезені частини так і не стали повноцінною конструкцією. У 2023-24 роках за підтримки благодійного фонду вітряк реставрували.
Благодійникам за рік реставрації вдалося розчистити територію навколо вітряка та схилу, збудувати охоронну стіну, укріпити фундамент й облаштувати територію навколо.
Згідно з кресленнями, які у 1973-му році розробили інженер та технік проєкту, реставратори виготовили та встановили дубовий дах і лопаті, а також відтворити автентичний робочий механізм завдяки збереженим кресленням одного із творців музею, відомого українського архітектора Леоніда Прибєги.
Коли вітряк офіційно відкриють для відвідувачів, вони матимуть змогу оглянути вітряк як зовні, так і всередині, піднятися на другий поверх та побачити робочий механізм для помелу зерна.