Це перша країна в Євросоюзі, що вдалася до скасування жорстких карантинних обмежень. Тамтешній уряд прокоментував такі зміни у Королівстві: 80% підданих повністю щеплені, тож COVID-19 більше не вважається небезпечним. І поширення його "не створює небезпеки серйозного порушення важливих суспільних функцій".
Тепер у Данії повністю скасували обридлі правила соціального дистанціювання, немає будь-яких обмежень у пересуванні і масовості. Настало вже призабуте життя без масок на обличчях і сертифікатів у гаманцях. Спортзали, пивниці, кінотеатри розчинили двері навстіж.
"Ми кажемо обмеженням "прощавайте" і "здрастуй" – життю, яке ми знали до пандемії", – гучно заявила прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен.
Політолог Міхейль Петерсен довгий час опікувався вивченням поведінки данців під час пандемії, а потім консультував уряд. На його думку, збереження обмежень могло спричинити додаткові економічні втрати, а також негативно вплинути «на благополуччя та дотримання демократичних прав». Шлях обмежень міг привести до "спустошливої втоми від пандемії", "Локдауни дають недовіру. Тож послаблювати обмеження, коли це можливо, – це розумно", – запропонував вчений.
Оцінку користі від локдаунів у багатьох країнах дуже змінив опублікований матаналіз, проведений в Університеті Джонса Гопкінса. Дослідження переконливо засвідчило: локдаун для зменшення летальних наслідків від коронавірусу дає мізерний ефект – 0,2%, а натомість спричиняє величезні негативні економічні та соціальні наслідки.
Експерти дослідили, як на смертності від коронавірусу позначилися закриття шкіл та підприємств та обов'язкове використання масок. І зробили висновок: локдаун – невиправданий, від нього слід відмовитися.
Фото Reuters