Херсон перетнув межу, після якої місто з великою вірогідністю отримає 50 нових тролейбусів.
Головне Управління Державної податкової служби в Херсонській області, Автономній республіці Крим та місті Севастополі підтвердило, що комунальне підприємство «Херсонелектротранс» не має фінансових боргів. Отже, головна причина, через яку місто могло не отримати кредит на закупівлю нових тролейбусів, усунена.
17 лютого 2020 року податківці засвідчили: претензій до «Херсонелектротрансу» у них немає
Надалі Херсон чекає погодження від Міністерства фінансів та Антимонопольного комітету України, пояснює радниця міського голови Наталія Матковська:
"Департамент фінансів надішле подання до Мінфіну, а Управління транспорту до АМКУ, — уточнює Наталія Матковська. — Міністерство фінансів може його розглядати до 30 днів, а Антимонопольний комітет - до 105 днів. Та ми намагатимемося робити все можливе для прискорення цього процесу".
Також, за словами пані Наталії, вже на початку весни оголосять конкурс на відбір консультанта для реалізації проєкту та організації закупівель нових тролейбусів. Роботу консультанта також фінансуватиме ЄБРР.
Нагадаємо, з листопада 2018 року в Херсоні розпочалася співпраця міської влади і Європейського банку реконструкції та розвитку щодо отримання кредиту в 10 мільйонів євро на придбання 50 нових тролейбусів. Також у рамках кредиту місто мало отримати 1,5 мільйона безповоротного гранту на розвиток тролейбусної інфраструктури. За підрахунками активістів, якщо взяти до уваги всі безповоротні кошти, отримані містом у рамках цього кредиту (робота аудиторів, грант на розвиток тролейбусної інфраструктури, розробка плану сталої мобільності тощо), то в результаті кожному херсонцю доведеться виплачувати близько 28 копійок на місяць. Кредит місто планує взяти на 10 років з відстрочкою виплати на три роки.
Після безлічі засідань, зустрічей, аудитів, погоджень та обговорень Херсон впритул наблизився до подання тендерної заявки виробникам електротранспорту. На заваді стала лише проблема виплати боргу в розмірі 4,2 мільйона гривень, який «висів» на тролейбусному комунальному підприємстві «Херсонелектротранс». Це штрафи, нараховані фіскалами за несплату податків на доходи фізичних осіб у 2013-2016 роках. Через ці кошти ЄБРР міг заблокувати співпрацю з «ХЕТ», адже боржникам банк фінансову лінію не відкриває. Нагадаємо, що комунальне підприємство «Херсонелектротранс» створене Херсонською міською радою. Тож від рішення депутатів міськради виділяти чи ні кошти на погашення боргу залежала подальша закупівля нових тролейбусів. Та народні обранці все ж таки дійшли згоди щодо необхідності подальшої співпраці з ЄБРР та заклали у бюджет на 2020 рік необхідні гроші для КП «ХЕТ».