Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!

Суд змінив запобіжний захід посадовцю, якого підозрюють у махінаціях із землею на Херсонщині

Поширити:
14 липня 2025 09:56
70
суд
Фото: Freepik

Заводський районний суд Миколаєва змінив запобіжний захід з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт посадовцю, який отримав підозру у заволодінні понад 300 гектарами землі у Бериславському районі.

Про це відомо з ухвали суду.

В документі зазначається, що підставою для зміни запобіжного заходу стали нові обставини, яких раніше не врахував суд. Також соціальні обставини: стан здоров’я батьків підозрюваного та відсутність ризику втечі.

Прокурор у суді виступив проти зміни запобіжного заходу. Він звернув увагу на тяжкість злочину і зазначив, що лише тримання під вартою може гарантувати виконання процесуальних обов’язків.

Суд також врахував, що застава так і не була внесена, що, на його думку, свідчить про її надмірність.

Відомо, що підозрюваного затримали 20 лютого 2025 року. Заводський районний суд Миколаєва 21 лютого  обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 6 мільйонів 56 тисяч гривень. 

Суд задовольнив клопотання. До 17 липня 2025 року підозрюваний перебуватиме під цілодобовим домашнім арештом у Херсоні та має виконувати низку процесуальних обов’язків: з’являтися до слідчого, прокурора чи суду за першим викликом, не залишати межі Херсона та Херсонської області без дозволу, повідомляти про зміну місця проживання чи роботи, не спілкуватися зі свідками у справі. Також він має здати на зберігання паспорт для виїзду за кордон та інші документи, які дають право перетину кордону.

  • Посадовцю Головного управління Держгеокадастру в Херсонській області прокуратура повідомила про підозру у заволодінні понад 300 гектарів землі вартістю 17 мільйонів гривень. За даними слідства, підозрюваний був учасником шахрайської схеми, організованої чиновником одного з органів влади. Він з травня по серпень 2024 перевіряв кадастрову систему щодо відсутності власників ділянок і передавав цю інформацію організатору. На основі отриманих даних виготовлялися фальшиві довідки, в яких власниками вказували підставних осіб. Ці документи використовували для реєстрації права власності.
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів