Снігурівський районний суд заочно визнав винними у пособництві державі-агресору уродженок Херсона Ольгу Полосухіну й сіл Олександрівка, Горіхівське Миколаївської області Аллу Гришко та Ірину Лесюк.
Про це йдеться у вироку суду.
Полосухіній призначили 12 років позбавлення волі, Гришко та Лесюк – по 10 років з конфіскацією майна.
Суд встановив, що у серпні 2022 року Полосухіна очолила окупаційну адміністрацію Олександрівської громади Баштанського району Миколаївської області, Лесюк стала її першою заступницею, а Гришко обійняла посаду незаконної старости села Горіхівське.
Засудженні співпрацювали з представниками РФ, зокрема, з окупаційною адміністрацією Херсонської області, допомагали їм та збройним формуванням Росії. Також жінки висвітлювали свою діяльність в засобах масової інформації, проводили бесіди, наради, зібрання, агітували місцевих жителів підтримувати Російську Федерацію та її окупаційну владу.
Окрім того, у вересні того ж року Полосухіна, Гришко та Лесюк з допомогою підрозділів ЗС РФ та росгвардії організували незаконний референдум щодо приєднання окупованих населених пунктів Горохівської громади Баштанського району Миколаївської області до Російської Федерації. Вони облаштовували “виборчі дільниці”, складали списки учасників, організували доставляння бюлетенів для проведення “голосування.”
Також Ольга Полусухіна передавала російським силовикам інформацію про колишніх військовослужбовців АТО/ООС та учасників загонів територіальної оборони. Окрім того, забезпечувала особовий склад окупаційних військ продуктами та шукала будинки для їхнього проживання в тоді окупованому селі Олександрівка.
Зазначається, що 18 свідків підтвердили, що засуджені обійняли посади в незаконній адміністрації. Вони зайняли приміщення захопленої сільради. Також із ними перебували російські військові. У березні 2022 року, коли через село проходила колонна військової техніки армії РФ, Полосухіна говорила, що “все буде добре, що в Росії буде краще”. Жінки агітувала отримувати паспорти РФ. Окрім цього, Лесюк не дозволяла односельцям дзвонити телефоном, говорячи, що військові РФ забороняють. Також вона влаштувала в окупаційну адміністрацію водієм свого чоловіка.
Перед проведенням референдуму засуджені розвішувала агітаційні матеріали. За словами свідків, після деокупації частини регіону жінки виїхали на лівобережжя Херсонщини.