Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Сальдо, Берлімова, Булюк: хто причетний до незаконного ув'язнення та катувань жителя Херсона Романа Третьякова

Поширити:
30 грудня 2024 12:52
480
Роман Третьяков. Фото: МІПЛ

Окупаційний суд Скадовська 6 лютого 2024 року визнав винним жителя Херсона Романа Третьякова у незаконному придбанні та зберіганні зброї. “Вирок” чоловіку оголошував окупаційний суддя Геннадій Хохлов. На засіданні також були помічник прокурора Сергій Лапотніков і секретар Д. Л. Скіцана.

Про це повідомив Роман Третьяков журналістам Медійна ініціатива за права людей (МІПЛ).

Також до його справи причетні підозрювана в держзраді екссуддя з Генічеська Юлія Берлімова, незаконний голова Херсонщини Володимир Сальдо, перший заступник голови окупаційного уряду Херсонської області Віталій Булюк, незаконний мер Херсона Олександр Кобець.

З 2019 року Роман Третьяков був резервістом територіальної оборони Херсона. На початку повномасштабного вторгнення приєднався до херсонського батальйону ТрО. Він ходив на мирні акції протесту, вів прямі трансляції, знімав позиції російських військових.

Сім'я Романа виїхала, а він залишився допомагати українським спецслужбам та хворим батькові та тещі. Пізніше спецслужби РФ обшукували квартири його рідних: знайшли автомат, гранату, бронежилет, затримали брата колишньої дружини.

За його словами, 4 серпня до нього прийшли близько восьми росгвардійців і п’ять співробітників ФСБ. Понад 30 хвилин вони били Романа автоматами, ногами, берцями, руками й чимось схожим на ланцюги.

Після цього чоловіка відвезли в ізоляторі тимчасового тримання (ІТТ) на вулиці Теплоенергетиків. Там чоловіка катували, вимагаючи розкрити дані про членів диверсійних груп на Херсонщині. 

“Я вже не міг ходити, розмовляти, відповідати. Хотіли мені вухо відрізати. Один притис дуло пістолета до коліна і вистрілив поруч. Мені вже байдуже було, думав, ліпше б в голову вистрілили”, – згадує Третьяков. 

Потім Романа перевезли в слідчий ізолятор, який окупаційна адміністрація облаштували в колонії № 61. Очолив це СІЗО Олег Тютюрай, до повномасштабного вторгнення він був помічником начальника у Північній виправній колонії № 90. Тютюрай пішов на співпрацю з РФ й серед іншого займався депортацією в’язнів: вивіз 150 людей і їхні особові справи у російські тюрми та колонії на окупованих територіях.

У СІЗО на вулиці Перекопській Романа Третьякова допитували з використанням детектора брехні, а тоді почали катувати електрострумом.

Пізніше його перевезли до СІЗО № 2 у Сімферополі, де він схуд на 20 кілограмів через те, що їх майже не годували та щоденно били. Потім доставили до ізолятора № 2 у селі Чонгар. Звідти його возили на “суди” в Генічеськ, Скадовськ та Новотроїцьке. Було близько 20 засідань. Романа засудили до 3 років і 2 місяців позбавлення волі. Оскільки до вироку Третьяков пробув у СІЗО 19,5 місяців, кожен такий день йому зарахували як два дні відбування покарання. Таким чином уже 13 березня 2024 року його випустили на волю. Зараз чоловік живе на Закарпатті.

  • У Херсонській області документатори та документаторки МІПЛ ідентифікували щонайменше 526 викрадених цивільних. З них 204 в Херсоні.
  • Російські окупанти постійно перевозять з одного місця в інше українських полонених, аби державні органи влади України не змогли отримати додаткову інформацію.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів